Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Komunikaty i informacje

Spotkanie ewangelizacyjne "Ku doświadczeniu wolności" już 11 września na Stadionie Orła Łódź

W dniach od 9 do 11 września br. w Łodzi odbędzie się VI Ogólnopolski Kongres Nowej Ewangelizacji Miasto Rewitalizacja. W ramach Kongresu 11 września w godz. od 16.00 do 22.00 na Stadionie Orła w Łodzi, przy ul. 6 sierpnia 71 odbędzie się, otwarte dla wszystkich chętnych, spotkanie ewangelizacyjne zatytułowane Ku doświadczeniu wolności. Jego częścią będzie muzyczny projekt Dekalog w wykonaniu artystów z całego świata.

“Oto Dekalog, oto 10 słów. Od tych dziesięciu prostych słów zależy przyszłość człowieka  i społeczeństw. Przyszłość narodu, państwa, Europy i świata.”
Św. Jan Paweł II podczas homilii wygłoszonej w Koszalinie w roku 1991

Projekt „10 Prostych Słów” powstał z inicjatywy Marcina Pospieszalskiego, Radosława Grabowskiego  oraz Rafała Urbańskiego przy współpracy ze Stowarzyszeniem „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”. Jego  serce stanowi muzyczny album „Decalogue” zawierający 12 utworów inspirowanych dziesięciorgiem przykazań, w nagraniu którego udział wzięli m.in. tacy artyści jak: znany z grupy Kelly Family Michael  Patrick Kelly (Irlandia), ojciec Stan Fortuna (USA), Levi Sakala (Zambia), Kelvin Grant (Jamajka), Tony  Melendez (USA), Adeb Chamoun (Syria) oraz grupa znakomitych wykonawców z Polski: Marcin  Pospieszalski (kierownik artystyczny), Jan Trebunia, Andrzel Lampert, Józef Skrzek, Darek Malejonek,  zespół Luxtorpeda. Warstwa muzyczna okrzyknięta została „najbardziej profesjonalną produkcją z kręgu  muzyki chrześcijańskiej”. Jesteśmy przekonani, że projekt „Decalogue” może stać się wizytówką polskiej kultury w Europie i na świecie.

WYKONAWCY:

    Kierownictwo artystyczne: Marcin Pospieszalski
    Orkiestra i orkiestra p/k. Huberta Kowalskiego
    Tony Melendez
    Józef Skrzek
    Stan Fortuna OFM.CAP (USA)
    Krzysztof Iwaneczko
    Dikanda
    Marika
    Piotr Łukaszewski & Marcin Spenner
    Rafał Kobyliński SJ & o. Tomasz Jarosz CSsR
    Agnieszka Cudzich
    Stan Fortuna OFM.CAP (USA)
    Adeb Chamoun Trio (Syria) (Adeb Chamoun, Katarzyna Gacek-Duda, Wassim Ibrahim) oraz sekcja rytmiczna p/k Marcina Pospieszalskiego

Program koncertu:

    Prologue: wszyscy soliści
    2. Dio Ti Cerco – o. Rafał Kobyliński SJ & o. Tomasz Jarosz CSsR
    3. Holy – Agnieszka Cudzich & Krzysztof Iwaneczko
    4. Observa diem sabati – Józef Skrzek
    5. Honor Your Mother and Your Father – Tony Melendez
    6. Nie zabijaj – Marcin Spenner & Piotr Łukaszewski
    7. Aikona - Dikanda
    8. Siódme – Marcin Spenner
    9. 8 – Fr. Stan Fortuna OFM.CAP
    10. In My Father’s House – Marika & Marcin Spenner
    11. When Brothers Dwell in Peace – Adeb Chamoun Trio
    12. Finał: Przykazanie miłości – wszyscy soliści
    13. Osiem błogosławieństw – wszyscy soliści


Światowa produkcja zrealizowana w Polsce:

3300 lat po Mojżeszu, 7 lat przygotowań, 4000 godzin produkcji, 150 twórców.  W ten sposób, w 2017 roku powstał album z 12 utworami inspirowanymi Dekalogiem. Nazwany „najbardziej profesjonalną płytą z muzyką chrześcijańską”, niezależnie od szerokości geograficznej czy  gustu muzycznego - projekt DECALOGUE jest uniwersalnym przesłaniem dla każdego chrześcijanina.  Artyści z różnych stron świata przekonują, że treść Dziesięciu Prostych Słów, wyryta została nie tylko na  kamiennych tablicach, ale w materiale znacznie trwalszym – ludzkim sercu.

za:www.archidiecezja.lodz.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.