Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Materiały nadesłane

Wszystko działo się pod osłoną nocy przed warszawskim szpitalem im. Orłowskiego, w którym wykonuje się rocznie 120 aborcji.

/.../, sezon urlopowy w pełni, ale nie są to spokojne wakacje. W niecały miesiąc wolontariusze Fundacji PRO – Prawo do Życia zostali sześciokrotnie zaatakowani przez lewicowych bojówkarzy.

Musieliśmy zareagować na te akty przemocy i wandalizmu. Jeśli nie zostałyby zatrzymane w porę, przerodziłyby się w wielką falę nienawiści i przemocy!

 To mogło zakończyć się tragicznie

Wszystko działo się pod osłoną nocy przed warszawskim szpitalem im. Orłowskiego, w którym wykonuje się rocznie 120 aborcji. Wandale, pośród których rozpoznano najbardziej agresywnych polskich działaczy radykalnej lewicy, uzbrojeni w noże i puszki ze sprayem, dewastowali umieszczone na zaparkowanym tam żuku banery pokazujące prawdę o koszmarze aborcyjnej śmierci.

By nie dopuścić do zdemolowania instalacji, podczas kolejnych pikiet pro-liferzy wystawili nocne dyżury. W czasie jednej z nich, agresywny aborcjonista zaatakował wolontariusza fundacji PRO. Szamotanina zakończyła się hospitalizacją i koniecznością operacji obrońcy życia. W trakcie innego incydentu oszalała kobieta groziła działaczowi pro-life ostrzem.

Błyskawiczna reakcja

Nasi prawnicy interweniowali błyskawicznie i wystosowali pismo do Prezydent m.st. Warszawy, w którym domagamy się pełnej ochrony dla legalnej wystawy antyaborcyjnej. Jednocześnie reprezentujemy fundację i jej poszkodowanych działaczy w 5 sprawach karnych przeciwko napastnikom winnym 6 incydentów z ostatnich tygodni. Jesteśmy zdeterminowani i wykorzystamy wszystkie możliwości prawne, by winni odpowiedzieli za swoje czyny.

Stuprocentowa skuteczność

Dotychczas adwokaci Centrum Interwencji Procesowej Ordo Iuris wystąpili w blisko 30 sprawach w obronie wolontariuszy pro-life. Ilekroć próbowano postępowaniem karnym zakneblować działaczy pro-life, nasza interwencja prowadziła do ich uniewinnienia! Za każdym razem, gdy dopuszczano się wobec nich aktów agresji, skutecznie dochodziliśmy pociągnięcia napastników do odpowiedzialności. Tylko tak obronimy wolność słowa, wolność do mówienia prawdy o koszmarze aborcyjnej śmierci niewinnych dzieci. Nie zgodzimy się na to, by prawda ta była cenzurowana i zakazywana, a odważni młodzi ludzie zastraszani.

Brońmy życia!


To wszystko jest możliwe tylko dzięki naszym Darczyńcom, którzy swoim wsparciem umożliwiają nam pełne zaangażowanie i skuteczną walkę. Tylko wspólnym wysiłkiem możemy bronić Polaków przed grożącym nam zdziczeniem obyczajów. Głęboko wierzę, że razem z naszymi Przyjaciółmi uda nam się zbudować kulturę, która zagwarantuje ochronę prawną wszystkim, którzy stoją po stronie życia.

Z poważaniem,

adw. Jerzy Kwaśniewski - Wiceprezes Instytutu na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris


P.S. Niebawem poinformuję o rezultatach toczących się postępowań.


 

 

Copyright © 2017. All Rights Reserved.