Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Materiały nadesłane

Solidarni z Aleppo

Aleppo znaliśmy jako piękne miasto, odwiedzane przez tysiące turystów, tętniące życiem, wielkie, bogate i dumne: cudowne dzieło dobrego Boga i obdarzonych mądrością ludzi. Dziś jest w 80% zniszczone wojną.W imieniu Fundacji Życie serdecznie zapraszam do współtworzenia specjalnego wydarzenia „Solidarni z Aleppo”, którego jesteśmy głównym organizatorem. Będzie to wyjątkowy koncert, który posłuży syryjskim rodzinom odzyskującym bezpieczeństwo, godność i byt, ale także i nam, Polakom, którzy dbamy o naszą narodową tożsamość, cenimy naszą historię wojen, tęsknot i pragnień domowego pokoju. Wartości, które przekazali nam ojcowie, winniśmy umacniać w naszych dzieciach i wnukach. Muzyka i słowo niech będą inspiracją dla naszej codzienności i argumentem przy podejmowaniu decyzji w sprawie wspólnego jutra.

 Aleppo znaliśmy jako piękne miasto, odwiedzane przez tysiące turystów, tętniące życiem, wielkie, bogate i dumne: cudowne dzieło dobrego Boga i obdarzonych mądrością ludzi. Dziś jest w 80% zniszczone wojną. Czy to koniec Aleppo? Otóż nie! W sercach ludzi miasto nadal jest żywe, tak, jak żywa jest ich wiara i niezłomność. Wiele rodzin wraca, chcąc odbudować swoje domy i wrócić do normalności.

Polacy zawsze pomagali słabszym, potrzebującym i walczącym o wolność, nawet za cenę niewdzięczności, niesprawiedliwości i odrzucenia. Nierzadko w imię wyższych idei oddawaliśmy nie tylko rodowe klejnoty ale i życie. Wiemy jak mądrze pomagać, jak wspierać i okazywać solidarność.


Zawsze solidarni!

Koncert „Solidarni z Aleppo” odbędzie się 1 września br. o godz. 18.30 na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Wysłuchamy utworów m.in. Justyny Steczkowskiej, Mieczysława Szcześniaka, Bułata Okudżawy, ks. Jana Twardowskiego, Agnieszki Osieckiej. W tym szczególnym dniu podejmiemy refleksję nad walką o wolność, konsekwencjami wojen i umacnianiem pokoju. Wystąpią łódzcy artyści:  Barbara Rogala (wokal), Kondrat Salwiński (akordeon), Artur Mostowy (perkusjonalia), Grzegorz Rogala (puzon) oraz Marek Cichucki (recytacja). Gośćmi specjalnymi będą artyści z Syrii.

Wydarzenie współorganizuje łódzka Caritas. Podczas imprezy będzie miała miejsce promocja akcji "Rodzina Rodzinie” <http://rodzinarodzinie.caritas.pl/> , której celem jest pomoc materialna dla syryjskich rodzin.

Przygotowanie tego wydarzenia to duże wyzwanie, również finansowe. Koszt organizacji wynosi ok. 11 tys. złotych. Ale to nie jest "zwykły" koncert, na który każdy powinien sobie kupić bilet i bardzo zależy mi na tym, aby udział w koncercie był bezpłatny.
Jeśli chcą Państwo, aby Państwa Firma została Mecenasem Koncertu, proszę o pilny kontakt! Z informacją o koncercie dotrzemy do ok. 20 tys. osób.
 
W sali koncertowej, która pomieści 300 słuchaczy, zostanie wydzielona strefa VIP dla tych osób, które zechcą pomóc w organizacji koncertu i promocji akcji "Rodzina Rodzinie". Gorąco zachęcam, aby kwotą 30 zł wesprzeć koncert i umożliwić udział w nim innym osobom! Będę bardzo wdzięczy za Państwa przychylność i z radością przekażę Honorowy Bilet na koncert w strefie VIP.

Chcę otrzymać Honorowy Bilet w strefie VIP <https://ssl.dotpay.pl/t2/?pid=fxcwfc60cid0a0h1bi6wj5gletjrlhcz>     
Jestem przekonany, że koncert "Solidarni z Aleppo" będzie nie tylko manifestacją naszej solidarności z Syryjczykami, ale także przyczyni się do godnego uczczenia rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Serdecznie zapraszam!
Michał Owczarski
Prezes Zarządu Fundacji Życie

     
P.S. Partnerem wydarzenia będzie portal PatriotycznaLodz <http://patriotycznalodz.pl/> , promujący wydarzenia o charakterze patriotycznym, religijnym i kulturalnym.

     
Fundacja Życie działa wyłącznie dzięki hojności swoich Darczyńców.
Tylko dzięki Państwu możemy bronić wartości!
Każde wpłacone 20, 50 lub 100 zł ma OGROMNĄ WARTOŚĆ!
     
     
Fundacja Życie

ul. Topolowa 6, 92-706 Łódź
tel.: 601 05 02 08
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
nr konta:
85 1140 2017 0000 4902 1300 4925

http://www.zycie.lodz.pl

 

     

Copyright © 2017. All Rights Reserved.