Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Materiały nadesłane

Jadwiga Kamińska – Bez Ciebie jesień

Dolny kościół w parafii św. Apostołów Piotra i Pawła przy ul. Nawrot 104 w listopadowy wieczór zamienił się w niezwykłą salę koncertową. Kolorowe liście, kasztany i świece rozświetlające udekorowaną scenę, stworzyły niesamowity nastrój koncertu „Bez Ciebie jesień”.

Licznie zgromadzona publiczność wypełniająca po brzegi salę wielkimi brawami nagrodziła występy solistek: Barbary Orzeł, Anny Misztal, Natalii Sikory i Aleksandry Skaźnik. W ten jesienny, listopadowy wieczór usłyszeliśmy piękne wykonanie znanych piosenek takich jak: „Stoję w oknie” Czesława Niemena, „Na Krakowskim Przedmieściu” Edyty Gepert, „Kasztany” Nataszy Zylskiej, a także tytułowej piosenki koncertu „Bez Ciebie jesień” Zdzisławy Sośnickiej.

Młodym solistkom towarzyszył zespół muzyczny w składzie: Sławomir Goniewicz (gitara elektryczna), Katarzyna Juszczak (klawisze), Dariusz Nowański (gitara klasyczna), Witold Nowański (perkusja) oraz Maria Okońska (skrzypce). Pomysłodawcą założenia zespołu jest Sławomir Goniewicz z-ca dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niesłyszących i Słabosłyszących nr 4 w Łodzi przy ul. Krzywickiego 20.    

- Okazało się, że w tej szkole są osoby, których pasją jest muzyka. Pani Katarzyna Juszczak miała chęć nie tylko nauczać muzyki dzieci w szkole, ale także pomuzykować w wolnym czasie. W czasach studenckich sam założyłem zespół młodzieżowy. Widziałem jak jest to wartościowe spędzanie czasu i jak to scala ludzi, bo muzyka sama w sobie jest czymś niepowtarzalnym. Tutaj w szkole znalazło się miejsce dla tych, którzy chcą i lubią śpiewać – powiedział Pan Sławomir.

Nowo powstały zespół przyjął nazwę „Oczy i Usta”. – Szukaliśmy nazwy dla zespołu, która byłaby niekonwencjonalna. Sięgnęliśmy do poezji. Nazwa zespołu to parafraza tytułu wiersza Bolesława Leśmiana „Usta i Oczy”, może dlatego, że jest u nas wiele pięknych oczu i ust w naszym zespole – wyjaśnił założyciel zespołu.

Nowo powstały zespół „Oczy i Usta” wystąpił po raz pierwszy z koncertem w parafii św. Apostołów Piotra i Pawła na zaproszenie proboszcza ks. kan. Wiesława Kamińskiego.
Brawa, kwiaty i owacje na stojąco były wyrazem wdzięczności za piękny śpiew i muzykę.
W zamian za uznanie zespół kilkakrotnie bisował.

Wielkie podziękowania dla Księdza Proboszcza za zaproszenie zespołu i pokazanie go szerszej publiczności. Nowemu łódzkiemu zespołowi gratulujemy premiery i życzymy wielu sukcesów.


Tekst:  Jadwiga Kamińska
Foto: Marek Kamiński

Copyright © 2017. All Rights Reserved.