Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Materiały nadesłane

List od Centrum Życia i Rodziny

Drogi Przyjacielu!

Nasze wspólne dzieło – Centrum Życia i Rodziny, istnieje i rozwija się już 5 lat! Jestem dumny, że wspólnie z Przyjaciółmi z Fundacji mogę pracować na rzecz tak fundamentalnych spraw jak obrona życia i rodziny. Cieszę się, że w którymś momencie spotkaliśmy się na tej drodze i połączyliśmy siły. Bez Przyjaciół i Sympatyków nie moglibyśmy bowiem istnieć i działać.

Pozwól, że spośród wielu ważnych słów, które na przestrzeni tych pięciu lat padły pod naszym adresem, przytoczę słowa posła Piotra Uścińskiego: „Dzięki odważnej i konsekwentnej działalności, Centrum jest dla mnie jednym z najważniejszych partnerów w publicznej służbie polskim rodzinom” czy prof. Bogdana Chazana: „Centrum Życia i Rodziny spełnia w naszym społeczeństwie bardzo ważną rolę. Obok wspierania istotnych spraw, które ma w swojej nazwie, także odważnie upomina się za prześladowanymi ze względu na swoje przekonania, dodaje odwagi, organizuje pomoc. Nie pozwala siedzieć bezczynnie, zachęca do aktywności, do działania”.

Przyjmuję te słowa jako pochwałę, ale zarazem zobowiązanie do wytrwałości i skuteczności w pełnionej misji.

Patrzę więc na zaangażowanie moich Przyjaciół z zespołu Fundacji i z radością stwierdzam, że z wiarą i ufnością podejmiemy kolejne wyzwania!

WYZWANIE

Wokół nas szaleje rewolucja kulturowa. Jako jeden z nielicznych krajów europejskich wciąż bronimy się przed zrównaniem związków homoseksualnych z małżeństwami, ideologią gender, tzw. prawem do aborcji, in vitro i eutanazją.

Nie możemy pozwolić zwyciężyć się złu, ale musimy „zło dobrem zwyciężać”. I właśnie dlatego organizujemy Marsze dla Życia i Rodziny, Kongresy Życia i Rodziny, wydajemy liczne publikacje, prowadzimy program Szkoła Przyjazna Rodzinie i wiele, wiele innych.


WDZIĘCZNOŚĆ

5 lat zmagań o rodzinę i życie minęło bardzo szybko. Były chwile zwątpienia, ale i chwile radości. Zawsze jednak mogliśmy liczyć na życzliwość i wsparcie wielu, wielu wspaniałych ludzi, wśród których jesteś również Ty.

I dlatego wraz z całym zespołem Centrum Życia i Rodziny pragnę podziękować Tobie i wszystkim osobom zaangażowanym w nasze akcje. Dziękuję za każdą modlitwę, dobre słowo, podpowiedź, opinię i wsparcie materialne. Dziękuję wolontariuszom, osobom duchownym, nauczycielom, politykom, przyjaciołom z sojuszniczych organizacji i naszym rodzinom, na których wsparcie i wyrozumiałość zawsze możemy liczyć.


NA KONIEC

Z okazji 5-lecia istnienia Fundacji przygotowaliśmy krótką publikację podsumowującą cały okres naszego istnienia. Zajrzyj do niej i prześlij swoim przyjaciołom! Obiecujemy, że wszystko to, co zostało tam przypomniane stanowi dopiero początek aktywności Centrum Życia i Rodziny. Pragniemy się bowiem rozwijać, aby coraz skuteczniej wypełniać naszą misję. Wierzę, że będzie się to działo również z Twoim udziałem!

Zachęcam Cię do zaglądania na naszą stronę internetową www.czir.org, na nasz fanpage na Facebooku www.facebook.pl/centrumzyciairodziny oraz profil na Twitterze www.twitter.com/centrumzyciairodziny - tutaj na bieżąco informujemy o naszych akcjach i kampaniach, a także promujemy wartości jakimi są: ŻYCIE I RODZINA. Wierzę, że tak jak dotychczas RAZEM będziemy w tych wszystkich działaniach.

/.../

Z serdecznymi pozdrowieniami
Paweł Kwaśniak
Prezes Centrum Życia i Rodziny

Z serdecznymi pozdrowieniami
Paweł Kwaśniak
Prezes Centrum Życia i Rodziny  
 

Copyright © 2017. All Rights Reserved.