Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Materiały nadesłane

Co wiecie o gen. Ryszardzie Kuklińskim? Do Łodzi przyjedzie wystawa poświęcona tej postaci


Już wkrótce w Łodzi będzie można oglądać wystawę poświęconą gen. Ryszardowi Kuklińskiemu. TuŁódź.com jest patronem medialnym tego wydarzenia.

Wystawa nosi tytuł: „Generał Kukliński – Polska samotna misja”. Jej organizatorami są Izba Pamięci Generała Ryszarda Kuklińskiego oraz Fundacja Służba Niepodległej (a dokładniej Klub Służby Niepodległej w Łodzi).

Wystawę będzie można oglądać w Instytucie Europejskim w Łodzi od 7 marca 2018 r. Składa się ona z 20 plansz. Na planszach znajdować się będzie około 300 fotografii i dokumentów dotyczących patriotycznego działania gen. Ryszarda Kuklińskiego, jego walki o wolną Polskę i konsekwencji związanych z tą działalnością. Ekspozycja dostępna będzie do 16 marca.

Oprócz wystawy odbędzie się wykład poświęcony losom gen. Kuklińskiego. Odbędzie się on w środę 7 marca 2018 r. o godzinie 19.00 (również w Instytucie Europejskim). Wykład wygłosi Filip Frąckowiak – dyrektor Izby Pamięci Generała Kuklińskiego. Wstęp wolny.

Jak informują organizatorzy przedsięwzięcia, wydarzenie ma na celu pokazanie losów tego mało znanego, ale zasłużonego bohatera, bez działania którego losy świata mogłyby potoczyć się zupełnie inaczej.

Wystawa „Generał Kukliński – Polska samotna misja” jest mobilna. Organizatorzy umożliwiają prezentację jej w różnych miejscach i przestrzeniach od muzeów poczynając, na szkołach i uczelniach kończąc. W ten sposób ekspozycja może dotrzeć do każdego zakątka Polski, a nawet świata.

za: https://www.tulodz.com/

Copyright © 2017. All Rights Reserved.