Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Materiały nadesłane

Oświadczenie Fundacji Rzecznik Praw Rodziców o emeryturze 4+

Fundacja Rzecznik Praw Rodziców popiera rządowy pomysł przyznania gwarantowanej emerytury minimalnej dla matek czwórki i więcej dzieci. Proponowane prawo zrealizuje ważny postulat Fundacji

, która podkreśla w swoich dokumentach niesprawiedliwość systemu emerytalnego nie dostrzegającego rodzicielstwa.

Propozycja emerytury minimalnej dla matek czwórki i więcej dzieci jest po pierwsze elementem sprawiedliwości społecznej. Uznaje bowiem fakt, że kobieta poświęcając macierzyństwu swój czas, zdrowie i siły w tak znacznym stopniu, podejmuje tym samym decyzję o rezygnacji z kariery zawodowej i uzyskania w ten sposób zabezpieczenia finansowego na przyszłość. Po drugie państwo uznaje w ten sposób wartość budowania kapitału ludzkiego, który jest dla państwa i społeczeństwa największą wartością. Tego rodzaju kapitał można zbudować tylko i wyłącznie na drodze indywidualnych decyzji kobiet i mężczyzn o podjęciu roli matek i ojców, wymagającej poświęcenia ogromnego nakładu swojego czasu, sił, zdrowia i środków.
Po trzecie propozycja jest wypełnieniem konstytucyjnych gwarancji zapisanych w art. 18 o ochronie macierzyństwa.

Popieramy również pozostałe pomysły prorodzinne takie jak wyprawka dla uczniów i rozwinięcie programu świadczeń rodzinnych na kolejne dzieci.

Propozycja dowartościowania głosu rodziców w wyborach jest bardzo ciekawym punktem wyjścia do dyskusji o docenieniu roli rodziców przy podejmowaniu decyzji dotyczących przyszłości naszego społeczeństwa.

Tomasz i Karolina Elbanowscy

za: http://www.rzecznikrodzicow.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.