Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Materiały nadesłane

Falzmann i Pochanke

Zuzanna Falzmann, córka Michała Falzmanna, który odkrył aferę FOZZ i w wieku 38 lat nagle zmarł na zawał serca, jest dziś korespondentką „Wiadomości” TVP w Stanach Zjednoczonych (relacjonowała zatrzymanie Dariusza Przywieczerskiego).

Z kolei „Fakty” w TVN prowadzi Justyna Pochanke, córka Renaty Pochanke, jednej z najbliższych współpracowniczek głównej księgowej FOZZ Janiny Chim.

Sam Przywieczerski był z kolei udziałowcem Polsatu. Liczba niewyjaśnionych śmierci w tej sprawie przeraża. To na otrzeźwienie dla tych, którzy twierdzą, że w Polsce jest spór między dwoma obozami politycznymi, a nie między dobrem a złem, obozem niepodległościowym i sługusami okupanta. Kto zrozumie FOZZ, zrozumie Smoleńsk.

Na YouTubie można obejrzeć film Jerzego Zalewskiego o Falzmannie „Oszołom” (1995). Był on odosobnioną próbą pokazania środkami artystycznymi, czym była III RP i strach przed jej zbrodniczymi patronami. Inspektor Falzmann mówi słowami z „Wyzwolenia” Wyspiańskiego o złodziejach, którzy okradają naród. Z czego? Tu pada dramatyczne: „Po pierwsze z duszy! z duszy! z duszy!”. Pokażmy ten film wrażliwym artystycznie znajomym, którzy nie rozumieją naszego politycznego zaangażowania. Zadziała.

Piotr Lisiewicz

za:niezalezna.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.