Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Materiały nadesłane

Mamy, co świętować…

W przedostatni weekend odbył się XIII Światowy Kongres Rodziny w pięknym mieście Werona, w północnych Włoszech. CitizenGO było partnerem tego wydarzenia i odegrało w nim główną rolę. Impreza była wspierana przez ponad 30 publicznych i prywatnych organizacji i instytucji, w tym władze Werony, lokalne administrację rządową i włoskie Ministerstwo Rodziny.

Konferencji przyświecało motto “Wiatr zmian: Europa i światowy ruch na rzecz rodziny”. Podczas trzech dni ponad 800 osób dyskutowało o wyznaczaniu nowych kierunków działania, o stawaniu dziś w obronie życia i rodziny. Wydarzenie było też obserwowane przez niemal 200 przedstawicieli mediów z całego świata.

Kluczowi włoscy politycy odważyli się wziąć udział w Kongresie, pomimo fali zdecydowanie nieprzyjemnych komentarzy, które wielu z nich usłyszało na swój temat z tego powodu. Niektórzy z nich jak np. Przewodniczący Parlamentu Europejskiego, Antonio Tajani odrzucili zaproszenie, w obawie przed krytyką środowisk liberalnych i lewicowych.

W Kongresie uczestniczyli m.in  Matteo Salvini (Minister Spraw Wewnętrznych i Wicepremier Włoch), Giorgia Meloni (Sekretarz Generalny partii Fratelli d'Italia) oraz Ministrowie  Marco Bussetti (resort Edukacji) i Lorenzo Fontana (resort Rodziny).

VIDEO PODSUMOWUJĄCE: em.citizengo.org/XNR0OsD0X300YH3JW03mON0

Nieprzerwane ataki wymierzone w rodzinę złożoną z mamy i taty, oraz występowanie przeciwko życiu nienarodzonych nasilały się przez lata, ale obecnie to zjawisko i stojące za nim lobby zyskuje jeszcze większy zasięg i okazuje rosnącą desperację.
Opisaliśmy dokładnie ten proces w Weronie. Najważniejsze media we Włoszech oraz w innych krajach, takich jak Hiszpania, Niemcy, Wielka Brytania i Francja, z dużym zainteresowaniem obserwowały to wydarzenie, komentując je czasami pozytywnie, ale wielokrotnie bardzo krytycznie.

Prezes CitizenGO, Ignacio Arsuaga, opowiadał na Kongresie o skutecznych strategiach wpływu na polityków… a więc o czymś, co robimy na całym świecie, odnosząc nasze wspólne sukcesy, możliwe tylko dzięki wsparciu osób takich jak Państwo.

Miał on także podczas swojego wystąpienia okazję zachęcić rzesze mieszkańców Werony i innych miast włoskich oraz gości Kongresu do demonstracji kończącej to wydarzenie. Jak podały media wzięło w niej udział 50,000 ludzi. To czytelny sygnał dla tych, którzy chcieli nas uciszyć, że jesteśmy wciąż aktywni i walczymy wspólnie! Wydaje się, że wojna kulturowa, którą przyszło nam toczyć zaczyna przynosić pomału pierwsze owoce, a media i klasa polityczna zaczynają odczuwać wobec nas coraz bardziej wyraźny respekt. Z tej też przyczyny jesteśmy oczywiście stale atakowani, ale odczytujemy to jako dobry znak!

Przedstawiciele skrajnej lewicy nie ominęli oczywiście i tej okazji, aby spróbować ograniczyć naszą wolność słowa, która zdaje się bardzo im przeszkadzać. Wiele grup, jak np. 'Verona transfeminista' wzywało do kontr-demonstracji pod centrum gdzie odbywał się Kongres. Tylko dzięki sprawnym  działaniom włoskich sił bezpieczeństwa, żadna z nich nie uzyskała bezpośredniego dostępu do budynku.

Tylko nielicznym manifestantom udało się stanąć na schodach wejściowych, gdzie próbowali znieważać uczestników Kongresu i szydzić z Kościoła Katolickiego i jego wiernych.

Jak dobrze Państwo wiedzą, bluźniercze ekscesy, które mają na celu obrazić nas i drogie nam wartości, nie są nowością. Na poniższych zdjęciach można zobaczyć wizerunek dzieciątka Jezus z tęczową aureolą nawiązującą do światowego symbolu lesbijek, gejów, biseksualistów i transeksualistów oraz graffiti z życzeniem śmierci dla dyrektora naszej placówki we Włoszech, Filippo Savarese.

CitizenGO odegrało rolę jednego z ekspertów Kongresu. Prowadzone przez nas warsztaty zatytułowane “Cyberaktywizm - konfrontacja z radykalną Lewicą” były jednymi z najczęściej wybieranych przez uczestników. Wielu z nich po zakończeniu gratulowało nam naszej pracy.
My natomiast pragniemy przekazać te gratulacje Państwu, ponieważ wiemy doskonale, że to Państwo powinni być tam bohaterami, bo bez ludzi takich jak Państwo nasza praca po prostu nie byłaby możliwa.
Z całego serca dziękujemy!

Jeśli chcą Państwo zobaczyć więcej zdjęć z wydarzenia, proszę kliknąć w link: https://www.flickr.com/photos/citizengo/albums/72157706255424471/with/46597768755/

Jeśli chcą Państwo obejrzeć wystąpienie Prezesa CitizenGO Ignacio Arsuaga, proszę kliknąć tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=4nylHDHwOwo

Szanowni Państwo, zmagania trwają, ale ufam, że my i Państwo pozostaniemy nieugięci ponieważ głęboko wierzymy, że wojna kulturowa, która została nam wypowiedziana przez wrogów życia, rodziny i wolności będzie naszą wspólną wygraną, wcześniej niż później.

Z wyrazami szacunku,

Paweł Woliński razem z całym zespołem CitizenGO

 

CitizenGO jest organizacją aktywnych obywateli,którzy bronią życia człowieka, rodziny i płynących z godności człowieka podstawowych wolności. Naszą działalność opieramy na chrześcijańskiej antropologii. /.../

Copyright © 2017. All Rights Reserved.