Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Materiały nadesłane

Korespondencja od PCh24

/.../ Jeżeli was świat nienawidzi, wiedzcie, że Mnie pierwej znienawidził. Gdybyście byli ze świata, świat by was kochał jako swoją własność. Ale ponieważ nie jesteście ze świata, bo Ja was wybrałem sobie ze świata, dlatego was świat nienawidzi (J 15, 18-20) – tak Pan Jezus zapowiedział prześladowania Swoich uczniów. Słowa Syna Bożego wypełniają się na naszych oczach. Aktualność przesłania z Ewangelii dobitnie pokazały wydarzenia z Wielkiej Niedzieli. Właśnie wtedy, w tym „dniu radosnym, pełnym chwał”, islamscy terroryści zaatakowali na Sri Lance.

Część przemocy została skierowana wprost na kościoły. Nie można mieć więc wątpliwości – wielu Lankijczyków zginęło z nienawiści do wiary (odium fidei). I chociaż słysząc kolejne wstrząsające doniesienia o rzezi na azjatyckiej wyspie łzy same cisną się do oczu, pamiętajmy, że krew męczenników jest posiewem nowych chrześcijan, zaś nasz Pan, Jezus Chrystus, zwyciężył śmierć, piekło i szatana. Droga za Synem Bożym, choćby wiodła przez cierpienie i śmierć, to droga właściwa. Święty Paweł pisał: Dla mnie bowiem żyć – to Chrystus, a umrzeć – to zysk (Flp 1, 21). Natomiast nasz Pan powiedział: kto wytrwa do końca, ten będzie zbawiony” (Mt 24,13).
=======================================

WESPRZYJ PCH24.PL

Portal PCh24.pl utrzymuje się wyłącznie dzięki datkom przekazanym przez naszych wiernych Czytelników oraz Przyjaciół, co sprawia, że nie jesteśmy w żaden sposób uzależnieni ani od wielkich koncernów medialnych, ani od wszelkiego rodzaju politycznego nacisku. Każda przekazana na Portal złotówka pomoże nam w kontynuowaniu naszej misji. Aby wesprzeć portal, wystarczy kliknąć w poniższy link.

WSPIERAM <https://www.pch24.pl/wesprzyj?ka=560098>

Dlatego też to właśnie wydarzeniom na Sri Lance poświęciliśmy 54. numer „PCh24 Co Tydzień”. Ponadto w naszym e-tygodniku odnajdą Państwo tekst Piotra Relicha poświęcony sytuacji w Krakowie w trakcie Niedzieli Miłosierdzia, a także artykuły dotyczące różnych aspektów demografii i polityki prorodzinnej: „Czy program 500 Plus dodaje polskim rodzinom godności?” Ksawerego Jankowskiego oraz „Pobudka dla Polski – najwyższy czas na porządną politykę demograficzną!” Marcina Jendrzejczaka. Zapraszam do lektury!

Pobierz wydanie » <https://www.pch24.pl/pch24cotydzien?utm_source=email&utm_medium=newsletter&utm_content=news-54&utm_campaign=pch24-cotydzien>

Z wyrazami szacunku,
Michał Wałach
Redaktor wydania

Copyright © 2017. All Rights Reserved.