Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Materiały nadesłane

Zaproszenie otrzymane z IPN

Szanowni Państwo, załączam nadesłane z Instytutu Historii UŁ zaproszenie na wykład goszczącego w przyszłym tygodniu w Łodzi Dietera Schenka, b. dyrektora niemieckiej policji kryminalnej, badacza dziejów narodowego socjalizmu i kwestii odpowiedzialności karnej za zbrodnie popełnione przez Niemców w Polsce w czasie II wojny światowej.

W 2012 r. Dieter Schenk został przez IPN uhonorowany nagrodą Kustosz Pamięci Narodowej. W 2017 r. Uniwersytetu Łódzki wyróżnił go tytułem doktora honoris causa.

https://lodz.ipn.gov.pl

Od 2003 r. jest honorowym obywatelem miasta Gdańska.

Na spotkanie, które odbędzie się w środę 22 maja o godz. 12.00 w Sali Posiedzeń Rady Wydziału (103) przy ul. Kamińskiego 27a, zaprasza prof. dr hab. Małgorzata Dąbrowska z Katedry Historii Średniowiecznej IH UŁ. Tłumaczyć będzie prof. dr hab. Witold Kulesza, kierownik Katedry Prawa Karnego WPiA UŁ.

Wizyta Dietera Schenka w roku 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej zyskuje szczególny wymiar. 23 maja Dieter Schenk spotka się na łódzkiej uczelni ze studentami prawa, a 24 maja weźmie udział w ceremonii wręczenia doktoratu honoris causa UŁ Joachimowi Gauckowi.


Polecam materiał TVP3 Łódź:

https://lodz.tvp.pl/39288803/dieter-schenk-cz1-intelligenzaktion-02102018

https://lodz.tvp.pl/39323178/dieter-schenk-cz2-wadliwe-kody-pamieci-04102018


Z poważaniem,

Marzena Kumosińska


Z  A  P  R  O  S  Z  E  N  I  E


Katedra Historii Średniowiecznej UŁ

przy życzliwym wsparciu Dyrekcji Instytutu Historii UŁ  ma zaszczyt zaprosić na wykład Pana Dietera Schenka, kryminologa i pisarza, doktora honoris causa UŁ,

przy udziale Pana Profesora Witolda Kuleszy, kierownika Katedry Prawa Karnego UŁ

Intelligenzaktion jako postać ludobójstwa

 
22 maja (ŚRODA), godz. 12.00

Instytut Historii UŁ, ul. A. Kamińskiego 27a

Sala Posiedzeń Rady Wydziału (103)

Copyright © 2017. All Rights Reserved.