Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Materiały nadesłane

Pozdrawiamy wszystkich uczestników i działaczy Solidarności Walczącej

Od kilku lat, grupa więźniarek stanu wojennego spotyka się w gościnnym domu państwa Grażyny i Piotra Zarębskich (reżysera filmu dokumentalnego pt,,,Więźniarki"). Łączą nas wspólne przeżycia, jakie zgotowały nam rządy komunistyczne, które były powodem naszego buntu i sprzeciwu.

Prześladowania, które zastosowano wobec nas umocniły naszą wiarę, przyjaźń,solidarność. Los rozwiał niektóre z nas po całym świecie, ale miejscem naszych spotkań jest zawsze Polska.

Z niepokojem patrzymy na profanację i bluźnierstwa wobec naszej wiary, która była ijest opoką i pomagała przetrwać jakże trudne dla nas chwile.

Jak pisał Jan Lechoń w swoim wierszu ,,Matka Boska Częstochowska"

Najświętsza pani, Królowa Polski ,,w którą wierzy nawet taki, który w nic nie wierzy" stała się dla niektórych środowisk powodem kpin i zniewag.

Tak postępowali barbarzyńcy, którzy chcieli zniszczyć ducha patriotyzmu i zniewalać narody. Po śmierci nasze mogiły będą znaczone krzyżami. Czym oznaczą swoje groby bluźniercy i jakie rytuały nad nimi odprawią - wolimy przemilczeć.

Pozdrawiamy wszystkich uczestników i działaczy Solidarności Walczącej przybyłych do Gdyni, dla których Bóg, Honor i Ojczyzna to nie puste słowa, lecz wartości dające moc i siłę pozwalającą zachować godność nawet w najtrud niejszych chwilach.

1. Anna Niszczak - NSZZ Solidarność, z mężem Ryszardem {Polska)
2. Jolanta Wilgucka - Hoppe - NSZZ Solidarność (Kanada)
3. Zofia Dublaszewska - Solidarność Walcząca (Australia)
4. Ewa Kubasiewicz - Houee-Solidarność Walcząca {Francja)
5. lza Lipniewicz - NSZZ Solidarność (Polska)
6. Piotr Zarębski - reżyser (Polska) z żoną Grażyną

Boże Ciało, Ciechocinek 20.06.2019

Copyright © 2017. All Rights Reserved.