Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Materiały nadesłane

Marsz Powstania Warszawskiego

Tegoroczny marsz ruszy pod hasłem "ZRODZIŁA NAS POWSTAŃCZA KREW". Abstrahując od sporów, które się toczą przed każdą rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego, trzeba jasno powiedzieć, że

poświęcenie i przelana krew Powstańców i Warszawiaków buduje świadomość Narodową i poczucie gotowości do poświęceń dla Boga i Ojczyzny. Bez naszych bohaterskich przodków nie moglibyśmy dzisiaj myśleć o budowie wolnej i niepodległej Polski.
Cześć i chwała Bohaterom!

/.../W części artystycznej zaśpiewa dla przybyłych znany i ceniony bard muzyki patriotycznej Andrzej Kołakowski (polecam wszystkim jego utwór Niewolnictwo, do którego tekst pochodzi z wiersza kpt. Zdzisława Brońskiego ps. Uskok), a w związku z zablokowaniem przez Rafała Trzaskowskiego koncertu zespołu Contra Mundum jego lider Norbert "Smoła" Smoliński zagra dla nas na Marszu Powstania Warszawskiego.

Na koniec jak zawsze proszę o modlitwę i każde możliwe wsparcie. Działając wspólnie, regularnie i nieustępliwie musimy zwyciężyć!

Dziękuję w imieniu wszystkich działaczy Stowarzyszenia Marsz Niepodległości.
Z narodowym pozdrowieniem,
Robert Bąkiewicz

Copyright © 2017. All Rights Reserved.