Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Materiały nadesłane

Brońmy naszych gazet!

Protestujmy! Sytuacja zaczyna być niezwykle poważna i dalsza blokada dystrybucji zagraża dalszemu istnieniu „Gazety Polskiej” i „Gazety Polskiej Codziennie”. - pisze w apelu  R.Kapuściński


Szanowni Państwo

Jeden z największych kolporterów prasy w Polsce - Ruch S. A. ( 40 proc. udziału w rynku; dostarcza prasę do ponad 22 000 punktów, a pod logo firmy działa 6000 punktów sprzedaży detalicznej) ogranicza lub wręcz przestaje sprzedawać „Gazetę Polską” i „Gazetę Polską Codziennie” w miasteczkach i małych miejscowościach. Do tego dochodzi olbrzymia kwota jaką RUCH S.A. od paru miesięcy jest winien  wydawcą obu gazet.

Ostatnio we władzach spółki RUCH S.A. nastąpiły istotne zmiany, w dniu 3 lipca br. Przewodniczący Rady Nadzorczej Igor Chalupec został oddelegowany do pełnienia obowiązków Prezesa Zarządu RUCH S.A. Dotychczasowy prezes firmy, Paweł Szymański, przeszedł z kolei do jej rady nadzorczej. Igor Chalupec w przeszłości był m.in. prezesem PKN Orlen, wiceministrem finansów i wiceprezesem Banku Pekao SA.

Sytuacja zaczyna być niezwykle poważna i dalsza blokada dystrybucji zagraża dalszemu istnieniu „Gazety Polskiej” i „Gazety Polskiej Codziennie”.

Blokada reklam i ciągły atak na naszych dziennikarzy nie przynosiły efektów, znaleziono więc inny sposób na pozbycie się niezależnej prasy. Po prostu ogranicza się dystrybucję.

Mówiąc wprost, takie działanie władz RUCH S.A. wypełnia znamiona czynów nieuczciwej konkurencji i narusza dobre obyczaje lub słuszne interesy konsumentów.  Zaprzecza art. 17 ustawy z dnia 2 lipca 2004 r., który odwołuje się do art. 20 Konstytucji RP mówiącym o swobodzie działalności gospodarczej na zasadach uczciwej konkurencji.

„Art. 20.

Społeczna gospodarka rynkowa oparta na wolności działalności gospodarczej, własności prywatnej oraz solidarności, dialogu i współpracy partnerów społecznych stanowi podstawę ustroju gospodarczego Rzeczypospolitej Polskiej.”

Dzięki wiernym czytelnikom pragnącym dowiedzieć się prawdy o tym co dzieje się w Polsce, pomimo trudności, tygodnik i dziennik jakoś sobie radziły. Jednak teraz sytuacja staje się dramatyczna.

Dlatego apeluję do Państwa o masowy protest i wyrażenie swojego sprzeciwu wobec obecnych działań władz spółki RUCH S.A.

Proszę wyrazić  swój protest dzwoniąc, wysyłając maile i listy do ludzi odpowiedzialnych za te działania. Poniżej podaję numery telefonów na które proszę dzwonić i adresy na które proszę wysyłać swój protest.

Dzwońmy, piszmy, mówmy o tym. Niech czują nasz oddech na plecach.

Pozdrawiam, Ryszard KapuścińskiRuch SA

Adres ul. Wronia 23, 00-958 Warszawa

Telefon +48 22 5861300

Fax

+48 22 6544758

WWW

www.ruch.com.pl

E-mail

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Rzecznik prasowy

Izabela Cicha-Berenda

Tel.: +48 608 488 305

Adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Biuro prasowe

Tel.: +48 22 244 57 06

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sekretariat Zarządu

Tel.: 22 693 75 73

Tel.: 22 693 75 76

Biuro Kolportażu

Tel.: 22 693 67 06

Centrum Obsługi Klienta RUCH S.A.

Infolinia

801 800 803

22 693 7000

Adres e-mail

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Fax 22 597 46 91

Sms 503 64 7000

za: http://solidarni2010.pl/16673-bronmy-naszych-gazet.html?PHPSESSID=9517d9047d588f0df9806701a7dbfadb

Copyright © 2017. All Rights Reserved.