Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Materiały nadesłane

Plany użycia Polaków jako „mięsa armatniego”...

Konstytucja gender

W razie ratyfikacji dokumentu Polska zostanie zobowiązana do przestrzegania szeregu absurdalnych przepisów, zakazów i nakazów. – Jeśli oburza nas program „Równościowe przedszkole” lub projekt ustaw o mowie nienawiści czy korekcie płci, to tego typu projekty tworzone są na bazie właśnie tej konwencji. Ta konwencja to konstytucja gender – powiedział wiceprezes Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia Antoni Szymański.
Przeczytaj całość:
http://naszdziennik.pl/polska-kraj/67285,konstytucja-gender.html

Ideologiczny dyktat
Rezolucja wzywa m.in. do przyznania osobom homoseksualnym prawa do zawierania małżeństw i adopcji dzieci. Postuluje także, by WHO wykreśliła zaburzenia tożsamości płciowej z katalogu zaburzeń psychicznych, oraz proponuje kryminalizację wygłaszania opinii, które mogą być uznane za homofobiczne.
Przeczytaj całość:
http://naszdziennik.pl/swiat/67288,ideologiczny-dyktat.html

Czytając Conrada: HONOR
(...) nasza polska kultura, stanowiąc kwiat cywilizacji łacińskiej, jest szczególnie wrażliwa na wszystko, co dotyka sumienia i honoru. Na zewnątrz, gdy ktoś takiej motywacji nie zna, gdy liczy się tylko interes lub egoizm, wyglądać to może groteskowo lub rozpaczliwie, ale dla nas, jeśli została w nas choćby odrobina polskiej duszy, takim nie jest.
Przeczytaj całość:
http://naszdziennik.pl/mysl/67330,czytajac-conrada-honor.html

Pułapki na kapłanów
Jak się to stać mogło, że duchowieństwo tak liczne i o takich tradycjach nie mogło przeszkodzić zbeżbożniczeniu wielkich połaci tego tak ongiś katolickiego kraju? Na to pytanie dał mi odpowiedź, gdy w powrocie z buenosairowskiego Kongresu eucharystycznego zatrzymałem się w Barcelonie, tamtejszy świątobliwy biskup, dzisiaj już chwalebny męczennik Chrystusowy.
Przeczytaj całość:
http://naszdziennik.pl/wp/67309,pulapki-na-kaplanow.html

Ponadczasowy charyzmat Jana Bosko
(...) wychowanie bezstresowe powoduje, że wychowanek znajduje się w pustce aksjologicznej i egzystencjalnej. Jest pozostawiony sam sobie. Wychowanie bezstresowe nie tylko nie stawia żadnych wymagań, ale nie proponuje wartości. Ponadto jeżeli nie stawia się młodemu człowiekowi wymagań, to nie pomaga mu się wybrać drogi rozwoju.

(...) wulgaryzm języka młodych płynie od dorosłych, stał się powszechną niemal praktyką, o czym, na przykład w mediach, się nie mówi, a przecież należałoby! Gdyby szkoła umiała stawiać wymagania, z pewnością mniej byłoby takich zachowań. Z drugiej jednak strony, gdy nauczyciele stawiają wymagania, to napotykają sprzeciw rodziców.
Przeczytaj całość:
http://naszdziennik.pl/mysl/66997,ponadczasowy-charyzmat-jana-bosko.html

Plany użycia Polaków jako „mięsa armatniego”...
Najważniejsze wydarzenia z życia płk. Ryszarda Kuklińskiego zostały zawarte w największym internetowym kalendarium życiorysu pierwszego oficera NATO. Kalendarium informuje m.in. o tym, jakie dokumenty podczas swojej misji płk Kukliński przekazał Ameryce.
Przeczytaj całość:
http://naszdziennik.pl/polska-kraj/67168,kalendarium-plk-kuklinskiego.html

Artykuły udostępniamy na portalu NaszDziennik.pl, ale zachęcamy też do wspierania „Naszego Dziennika” poprzez kupowanie wersji papierowej.

Copyright © 2017. All Rights Reserved.