Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Publikacje członków OŁ KSD

Jadwiga Kamińska - Podwójne świętowanie
W Wielkanocną Niedzielę Miłosierdzia Bożego wspólnota łódzkiej parafii wojskowej p.w. Świętego Jerzego przeżywała odpust.

- Dzisiejsza uroczystość ku czci Św. Jerzego nie tylko nie kłóci się z przeżywaniem przez nas czasem wielkanocnym, ale ubogaca dodatkowo Postać Świętego, który w swoim codziennym życiu realizował drogę Ewangelii, drogę Zmartwychwstałego – mówił ks. Andrzej  Łamasz.

Ksiądz Łamasz – wikariusz z parafii Zesłania Ducha Świętego – przewodniczył Sumie odpustowej oraz wygłosił kazanie – Walka o nasze zbawienie trwa, codziennie rozgrywa się na arenie ludzkich duch, ludzkich serc – podkreślił Kaznodzieja – niech Święty Jerzy wierny i mężny naśladowca naszego Pana, pomoże nam otworzyć się w naszych sercach na dar Miłosierdzia Bożego, które przynosi nam Chrystus w ten piękny wielkanocny czas.

We Mszy św. uczestniczyli członkowie Zakonu Rycerskiego Świętego Jerzego Męczennika na czele z Wielkim Mistrzem Tadeuszem Kaczorem, Wielkim Priorem Polski Pawłem Michalakiem, Kanclerzem Małgorzatą Stępniewicz.

Bycie chrześcijaninem dla wybranych Dam i Kawalerów oznacza bycie współczesnym rycerzem Chrystusa. Rycerze św. Jerzego pojmują bowiem swoje zadanie jako świadome i zamierzone dążenie do prowadzenia takiego stylu życia, które oparte jest na zasadach wiary, honoru, przyzwoitości, odwagi, lojalności, współczucia, samodyscypliny, uprzejmości i użyteczności. Jako wspólnota prawdziwych Rycerzy, chcą się nawzajem wspierać, zachęcać do dawania dobrego przykładu i świadectwa, do tworzenia lepszego świata oraz dążenia do doskonałości duchowej. Jest to konkretna droga, która najpierw prowadzi do poznania Boga, a następnie  do udowodnienia przez swoje czyny wiary w Niego.

Uroczystość zakończyła się piknikiem integracyjnym na placu kościelnym. Poczęstunek dla wszystkich został przygotowany przez Damy i Kawalerów z Zakonu Rycerskiego Świętego Jerzego. Organizatorem pikniku był członek zarządu Zakonu, solenizant Jerzy Jachimek.

- Jest to największe parafialne święto w całym roku. Cieszę się, że mogliśmy być razem także na wspólnym posiłku,  wojskowej grochówce i potrawach z grilla – powiedział ks. płk Grzegorz Krupski proboszcz parafii Świętego Jerzego.Tekst:  Jadwiga Kamińska
Foto:  Marek Kamiński

Copyright © 2017. All Rights Reserved.