Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Publikacje członków OŁ KSD

Wspomnienia o Nobliście

Z okazji 150-tej rocznicy urodzin Władysława Reymonta w Sali Teatralnej u Ojców Jezuitów przy ul. Sienkiewicza 60 w Łodzi zorganizowano spotkanie z aktorką Emilią Krakowską, odtwórczynią roli Jagny w filmie „Chłopi”.

–Macie przed sobą szczęśliwą osobę. Zaprzyjaźniłam się z Lipcami Reymontowskimi, które czują się spadkobiercami Reymonta. On zjednoczył nas aktorów grających w filmie, przyjaźnimy się już ponad 40 lat i w różnych sytuacjach życiowych możemy na siebie liczyć – mówiła aktorka.

Fragmenty powieści „Chłopi”, za którą pisarz otrzymał w 1924 r. Nagrodę Nobla czytali m.in. Mirosława Marcheluk, a także przedstawiciele jednego ze sponsorów kultury
Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Małgorzata Prochowska i Bartosz Rzętkiewicz.
Aktor Marcel Szytenchelm, twórca i współtwórca łódzkich pomników, zaprosił wszystkich na przejazd koleją do Lipiec Reymontowskich.

Spotkaniu towarzyszyła wystawa fotografii czarno-białych Joanny Miklaszewskiej „Poszukiwanie śladów Noblisty”, a organizatorem było Stowarzyszenie „Słowo i Muzyka u Jezuitów”.
    
Tekst:  Jadwiga Kamińska
Foto:  Marek Kamiński

Na zdjęciu: Od lewej p.p.Marcel Szytenchelm, Emilia Krakowska,  Mirosława Marcheluk.

Copyright © 2017. All Rights Reserved.