Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Publikacje członków OŁ KSD

Władysław Trzaska - Korowajczyk: Brukselska Unia narodu niemieckiego

 

Kim jest kanclerz RFN Angela Merkel? Dokąd doprowadzi Niemcy?  W jakim kierunku podryfuje Unia Europejska? Pytania jakby proste, ale tak nie do końca.

Od tysiąca lat Germanie próbują narzucić Europie swój dyktat. Od czasów Średniowiecza , od Cesarstwa Rzymskiego Narodu Niemieckiego  po wiek XXI do Brukselskiej Unii narodu niemieckiego. Nie ulega wątpliwości , że w dzisiejszej Unii Europejskiej to RFN dyktuje swoje imperialne warunki. Jeszcze Niemcy trochę biorą pod uwagę Francję, ale raczej należy ją traktować jak więdnący kwiatek przy rubaszce  niemieckiej. Inne kraje, szczególnie te, którym Roosevelt z Churchillem na pół wieku oddali we władanie Rosji, traktowane są jak kolonie z tanią siłą roboczą i odbiorca niemieckiej produkcji, ale oczywi?cie artykułów drugiej kategorii.

Od kilku lat Węgry, a następnie Polska podjęły próbę zerwania się ze smyczy niemieckiej. To się nie może pomieścić w tępych głowach "nadludzi  " z Berlina.

To nie pomyłka! W sposobie myślenia Niemcy dalej czują się tą wyższą rasą. Tego nie artykułują tak wyraźnie, ale na każdym kroku dają to odczuć.  Mieszkańcy Europy Środkowej i Południowej, które przez lata, z winy Zachodu stały się demoludami, wciąż traktowane są przez tych "nadludzi " z góry. Jeszcze nie śpiewają na całe gardło "Niemcy, Niemcy ponad wszystko ", ale tak chyba myślą.

Chociaż z tym procesem myślenia u Niemców coś się zacięło i szare komórki zgrzytają. Przekazuje tylko tę papkę informacyjną, którą przekazują mu media. A media w tym podobno demokratycznym państwie, jakim jest RFN, poddane są ostrej cenzurze , każda wzmianka o zbrodniach  islamskich najeźdźców nie ma prawa ukazać się w niemieckich gazetach i stacjach telewizyjnych. Za krytykę owych "gości ", tak serdecznie zapraszanych przez Angelę Merkel, grożą surowe kary. W ten sposób naród niemiecki nie ma pojęcia co się dzieje w ich kraju. Dopiero z mediów, państwa jakim jest Polska, państwie gdzie łamane są wszelkie prawa obowiązujące w Unii Europejskiej, Niemcy dowiadują się co się u nich dzieje.

W kontekście cenzurowania wiadomości w Unii Europejskiej, bo sytuacja nie dotyczy tylko Niemiec, można zastanawiać się dokąd zmierza ten twór powielanego Związku Sowieckiego?  Kanclerz Angela Merkel urodziła się w NRD i miała zaszczepione komunistyczne myślenie w FDJ - taki związek młodzieży niemieckiej komunistycznej, a wiadomo czym skorupka ...

Przed dobrych kilku laty raptem z jakiegoś niebytu została wyłoniona Angela Merkel i w krótkim czasie, jako działaczka chadecji i tu by należało ujść te pojęcie w cudzysłów, stała się pierwsza osobą w RFN, a niewiele czasu minęło i została "dyktatorem " UE i narzuca innym członkom Unii, swój sposób myślenia. I tutaj określenie swój należałoby ująć w cudzysłów i dla bezpieczeństwa, czyli świętego spokoju dać jeszcze znak zapytania.

Szerokie otwarcie europejskich wrót do podboju Europy przez inną cywilizację, której jednym z celów, jest zniszczenie chrześcijaństwa i wymordowanie wyznawców Chrystusa jest zastanawiające. Mimo krytyki, z jaką spotykają się moje poglądy, dalej podtrzymuje o spiskowej teorii dziejów.  Kto stoi za decyzjami kanclerz Niemiec, bo dla mnie nie jest to wynik samodzielnego myślenia Angeli Merkel. Może nie jest tak błyskotliwa intelektem, ale nie ma znowu aż tyle defektów w procesie myślenia, żeby posądzić ją o najgłupszą z głupich decyzji politycznych. Merkel szykuje bowiem zagładę narodu niemieckiego i zagładę innych narodów, które terytorialnie, bo już nie ideowo, należą do europejskiej spuścizny cywilizacji łacińskiej. Bo czym innym, jak nie spiskiem, można wytłumaczyć początek zagłady narodu niemieckiego i innych narodów europejskich, jak nie spiskiem? Tylko przez kogo inspirowanym...?

Władysław Trzaska - Korowajczyk

Copyright © 2017. All Rights Reserved.