Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Publikacje członków OŁ KSD

Jadwiga Kamińska - Słowo i Muzyka u Jezuitów

Koncertem kameralnym Elżbiety Grodzkiej – Łopuszyńskiej (sopran) i Juliana Gembalskiego (organy) w kościele p.w. Najświętszego Serca Jezusa w Łodzi przy ul. Sienkiewicza 60 rozpoczął się VIII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny.W tym roku odbyły się też koncerty towarzyszące festiwalowi, na które licznie przybyli nie tylko mieszkańcy Łodzi. Goście z Korei Południowej zaprezentowali przepiękny musical „ Passion of Christ” zachwycając nie tylko pięknymi głosami, ale także strojami i choreografią.W koncercie muzyki chóralnej z dużym zainteresowaniem wysłuchaliśmy Chóru Ziemi Zamojskiej ‘Contra” pod dyrekcją Katarzyny Wasilewskiej oraz Stowarzyszenia Śpiewaczego „Harmonia” pod dyrekcją Jerzego Rachubińskiego. Wielkimi brawami publiczność  nagrodziła pieśń „Taki kraj” (sł. Jan Pietrzak, muzyka Zbigniew Raj).


Po brzegi wypełniła się świątynia sympatykami piosenek Eleni. Jej recital był dużym wydarzeniem kulturalnym, publiczność śpiewała razem z Piosenkarką niektóre najbardziej znane i lubiane przeboje.


W ramach festiwalu można będzie wysłuchać koncertów w niedziele o godz. 18.45 po Mszy św.: 15 i 22 października oraz 5, 12 i 19 listopada.
19 listopada w koncercie finałowym wystąpi Orkiestra Kameralna „PRIMUZ”.
Na koncerty zaprasza organizator festiwalu Stowarzyszenie „Słowo i Muzyka u Jezuitów”.
Na wszystkie koncerty wstęp wolny.
                                                                     

Tekst:  Jadwiga Kamińska
Foto:  Marek Kamiński

Copyright © 2017. All Rights Reserved.