Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Publikacje członków OŁ KSD

Krzysztof Nagrodzki- Z listów do przyjaciół. I znajomych. Jaka zmiana?...

Rozumiem Twoją radochę, wręcz entuzjazm w związku z – jak rzekłeś – „szurnięciem Maciarowskiego”. Od początku minister Macierewicz stał wam kością w gardle.

To oczywiste przy jego stanowczości i konsekwencji. Od lat. Kiedy wielu z dzisiejszych vipów biegało jeszcze przy rączce rodzicieli.

- Komu przeszkadzał Antoni Macierewicz?... I dlaczego?.…   
- Był zbyt silną indywidualnością?... Zbyt silną?...

Nie potrafię tego zrozumieć. Ale Twoja – starego pezetpeerowskiego partyjniaka - radość nie może nie być wskazaniem…
…Chociaż… Minister Mariusz Błaszczak powołany na to stanowisko, też wywołał jęk zawodu. No to może nie będzie całkiem źle…

A to, że odwołanie Macierewicza was raduje, to oczywista oczywistość – jak mawiasz.
Tyle, że prawda o Smoleńsku – kojarzona z nieustępliwością odwołanego ministra -  coraz bardziej przebija się do świadomości ludu miast i wsi. To wcale nie jest od rzeczy w tym momencie…

Copyright © 2017. All Rights Reserved.