Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Publikacje członków OŁ KSD

Władysław Trzaska - Korowajczyk: Tylko prawda nas wyzwoli

Od paru tygodni trwa ostra nagonka części środowisk żydowskich na Polskę. Ta polityczna awantura rozpoczęła się od wystąpienia pani ambasador w Obozie Auschwitz w rocznicę uwolnienia tego łagru spod niemieckiej administracji. Pani ambasador nie podobała się Ustawa o IPN

przyjęta przez Polski Parlament i podpisana przez Prezydenta Andrzeja Dudę. Czy to nie szczyt tupetu, żeby nie powiedzieć bezczelności, pouczanie zaprzyjaźnionego państwa jak ma pisać swoje ustawy. No tak, ale jak się jest "narodem wybranym ", to pozostali goje powinny na klęczkach przyjmować wszelkie pouczenia.

Polakom i Polsce owe żydowskie środowiska zarzuciły nie tylko antysemityzm, ale i współudział w Holokauście! Czego można się spodziewać od każdego Polaka na takie zarzuty...

Współcześni politycy izraelscy są ignorantami historycznymi , jeżeli chodzi o dzieje swego narodu. Tak dla przypomnienia kilka faktów znanych z historii.

W 1492, w ciągu kilku tygodni królowa Hiszpanii wyrzuciła ze swego państwa wszystkich Żydów, jednocześnie zostali oni ograbieni  ze swoich dóbr. Wygnańcy znaleźli nowe miejsce dla swego osiedlenia, była to Nadrenia, gdzie powstał język żydowski idisz, z mieszanki językowej niemiecko - hebrajskiej.
Stosunkowo nie tak długo tam przebywali i zostali wygonieni. Znaczną część tego "narodu wybranego " osiedliła się w Polsce, gdzie rozwijali bez większych przeszkód, swoją kulturę i mogli uprawiać bez przeszkód religię.
Od wschodu,uciekając przed rosyjskimi pogromami, uciekali ... gdzie?  Oczywiście do Polski.
/.../
W  1939, kiedy Związek Sowiecki napadł na Polskę, ci "goście "  odwdzięczali się wydawaniem swoich sąsiadów w  ręce NKWD. Jeżeli ktoś nie wierzy, niech sięgnie do pracy "guru " antypolonizmu Grosa i jego pracy "W czterdziestym nas matko na Sybir zesłano". Są to relacje Polaków z Kresów o współudziale Żydów przy eksterminacji narodu polskiego. Może by tak Fundacja Kultury Narodowej wydała tę pozycję  i to nie tylko w języku polskim, ale i angielskim i żydowskim.

Polacy byli nadzwyczaj tolerancyjni, o czym może świadczyć np. Konfederacja Warszawska z XVII dająca wiele praw i przywilejów obcowiercom, w tym przede wszystkim Żydom.

Nie zawsze na tym Polska dobrze wychodziła. Jako przykład niech służy rok 1944, kiedy na sowieckich czołgach wjechali żydowscy  uczniowie NKWD,  którzy współorganizując Urzędy Bezpieczeństwa Publicznego  i Informacji Wojskowej, przyczynili się do wymordowania tysięcy najlepszych synów narodu polskiego i utrwalenia na prawie pół wieku komunistycznego terroru. To właśnie niektórzy z narodu żydowskiego stanowili kadrę zbrodniarzy niszczących naród Polski.

Środowiska żydowskie podniosły wielki krzyk, że Polacy współuczestniczyli w Holokauście Żydów. Szczyt bezczelności! Owszem znajdowali się "szmalcownicy"  wśród polskiego marginesu moralnego. Tylko, że Polskie Państwo Podziemne karało śmiercią tych zwyrodnialców.
Można tu przytoczyć wspomnieniową pozycję Jarosława Abramowa - Newerlego, zdaje się że chodzi tu o "Lwy z naszego podwórka ". Matka pisarza była Polką żydowskiego pochodzenia. Znalazła się kanalia szantażująca kobietę. Krótki miał żywot ten "szmalcownik".
Polskie podziemie załatwiło definitywnie tego zwyrodnialca.

Byli "szmalcownicy"  Polacy, nie brakowało tej kategorii zdrajców wśród Żydów. Denuncjowali Polaków ukrywających uciekinierów z Geta, ale, co było dosyć powszechne, swoich pobratymców żydowskich.

Zarzuca się Polakom, że z powodu naszego antysemityzmu Niemcy na ziemiach polskich pozakładali najwięcej obozów zagłady Żydów. Idiotyczne pomówienia. Praktyczni Niemcy, by skrócić drogi dojazdowe do miejsc zagłady, zakładali obozy, tam gdzie było najwięcej Żydów. A takim miejscem były tereny II RP.

Dla przykładu miejscem zagłady Żydów z Getta Łódzkiego stał się Chełm nad Nerem, oddalony od Łodzi o kilkadziesiąt kilometrów.

Inna ciekawostka z tego Getta. Ogrodzony teren 4 km kwadratowych, gdzie zgromadzono 250 tys. Żydów, "porządku" pilnowało zaledwie czterech Niemców. "Brudną" robotę wykonywali policjanci żydowscy pod kierownictwem Chaima Runkowskiego. To na jego rozkaz wysyłano do obozu zagłady w Chełmie n. Nerem dziesiątki tysięcy Żydów, w tym wszystkie dzieci do dziesiątego roku życia! Podobna sytuacja była w Getcie Warszawskim, gdzie żydowska policja szykowała transporty współbraci do Treblinki.

I jeszcze jeden fakt. W Polsce pod okupacją niemiecką, uratowało się 150 tysięcy Żydów. Uratowali się wyłącznie dzięki pomocy całych rodzin polskich. Gdyby ich nie udzielono, ani jeden Żyd nie uratował się przed Holokaustem. Obliczono, że aby uratować jednego Żyda, musiał być uruchomiony "łańcuszek"  kilkunastu Polaków.
Tak było, a teraz wielu potomków Izraela, nie tylko nie odczuwa wdzięczności, ale jeszcze nie szczędzi inwektyw i pomówień. Czasami tak się zastanawiam, czy niektórym Polakom jest wstyd za drzewko w Yad Vashem.

Awantura izraelsko - polska, czy żydowsko - polska rozpoczęła się od uchwalenia przez Polski Parlament ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Szczegółów tego aktu dokładnie nie znam, moja wiedza opiera się o zasłyszane w mediach  komentarze.
Nie mogę natomiast zrozumieć dlaczego Izrael przyczepił się do tej Ustawy!?... Czy Rzeczpospolita Polska  ma każdy akt prawny konsultować z państwem, którego to  dotyczy?  Czy Izrael konsultuje z Polską wszystkie swoje ustawy?

Tymczasem Warszawa przyjęła pozycję defensywną. Tłumaczy się i tłumaczy, że nie jest wielbłądem.  Osoby zajmujące się polityką, często pokrętnymi wypowiedziami, zakłamują rzeczywistość.  Nie wiem do czego powołana jest Polska Fundacja Kultury, bo w ostatnich tygodniach, jakoś niemrawo broni narodu polskiego.

Jeżeli PFK nie ma planu obrony interesów Polski, to ośmielam się podpowiedzieć. Takie pozycje jak: "W czterdziestym nas matko na Sybir zesłano ", "Dziennik Getta Warszawskiego ", "Byłam sekretarką Runkowskiego " i wiele tego typu wydawnictw, przetłumaczyć na angielski, może hebrajski, rozesłać do różnych bibliotek i księgarni , może kanałami internetowymi, przekazać prawdę o Holokauście, głoszoną przez samych Żydów.  ten sposób przybliżyć prawdę o Holokauście, jako dokumenty zapisywane przez samych Żydów.

Holokaust dotyczył zarówno Żydów jak i Polaków.  Niemcy pod wodzą Hitlera, postanowili unicestwić te dwa narody. Tej prawdy nie chcą przyjąć do wiadomości politycy Izraela. Dlaczego, przed czym czują lęk!?

Ustawa IPN stwarza możliwości odkrycia całej prawdy, a ta okazuje się trudna do przyjęcia w Jerozolimie.
Metodę zagłady narodu żydowskiego opracował Eichmann - niemiecki Żyd. Poniósł zasłużoną karę, ale ujawnienie zbrodniczych metod, nie leży w interesie Izraela. Unika się nad Jordanem faktów, które stanowią dowody, że w zagładzie narodu żydowskiego, uczestniczyli również Żydzi.
Byli "szmalcownicy"  żydowscy, oddający w ręce niemieckie nie tylko Polaków ukrywających Żydów, ale również i swoich współwyznawców.
Prawie nie poddaje się dyskusji roli policji żydowskiej w zagładzie swojego narodu. Przykład pierwszy z brzegu dotyczy łódzkiego Getta, o którym wcześniej wspomniałem.

Dlaczego politycy izraelscy boją się całej prawdy o Holokauście?...
W myśl zasady, że pod latarnią jest najciemniej, wymyślili niesprawiedliwe  ataki na Polskę i Polaków.  
Swoimi kanałami medialnymi rozlali falę antypolonizmu na cały świat.Polska ma dostateczne argumenty na ujawnienie całej prawdy o tych kłamstwach. Należy tylko energicznie walczyć o prawdę, naszą polską prawdę.

Tylko prawda nas wyzwoli, wyzwoli nie tylko nas, ale i samych Żydów.

Władysław Trzaska - Korowajczyk
                                                                            ***

Miejmy nadzieje, że sprawa dobiega do pomyślnego końca, wbrew staraniom niekompetentnych bądź specyficznie ustawionych osób.

kn

Copyright © 2017. All Rights Reserved.