Publikacje członków OŁ KSD

Jadwiga Kamińska – Bieganie integruje rodziny

Już po raz ósmy w kwietniowy, słoneczny weekend, Łódź zamieniła się w wielką trasę biegową. Na starcie obok Atlas Areny stanęli chętni do biegu na dystansie maratońskim 42 km 125 m, półmaratonie (21 km) oraz biegu na 5 km. Do pokonania wyznaczonych tras zgłosiło się prawie 4500 osób

, wśród których nie zabrakło zawodowych biegaczy. Maratończycy i półmaratończycy biegli m.in. ulicą Piotrkowską, Aleją Kościuszki, ul. Zachodnią obok Pałacu Poznańskiego, EC 1-Nowe Centrum Łodzi, Pałacu Herbsta, zabytkowego Osiedla Księży Młyn, a także obok łódzkich parków.

Na mecie maratonu niespodzianek nie było, pierwsze miejsca zajęli biegacze z Afryki.
W maratonie wśród mężczyzn zwyciężył z czasem 2:19:41 Etiopczyk Tarekegn Zewdu Bekele, natomiast wśród kobiet Kenijka Jane Jepkosgei Kiptoo (2:43:08. W półmaratonie najszybszy był również biegacz z Etiopii Hunegnaw Mesfin z czasem 1:03:17, a wśród kobiet Polka Agnieszka Gortel z czasem 1:16:10.

Organizatorzy DOZ Maraton Łódź 2018 nie zapomnieli także najmłodszych łodzianinach. Kilkuset miłośników biegów roczniki 2015 – 2003 stanęło na bieżni stadionu ŁKS-u. Dzieciom towarzyszyli rodzice, dziadkowie, sąsiedzi i przyjaciele. Najmłodsi mieli do pokonania 200 m a najstarsi 1800 m. Głośny doping kibiców mobilizował zawodników, z których każdy dobiegł do mety i został nagrodzony medalem. Wśród młodych biegaczy były prawdziwe „perełki”, być może w przyszłości zawodnicy kadry narodowej.

Wokół Atlas Areny organizatorzy przygotowali wiele atrakcji, z których dzieci korzystały bezpłatnie. W miłej atmosferze można było spędzić wiele godzin.

DOZ Maraton Łódź to wspaniała impreza integrująca nie tylko miłośników biegów, ale także całe rodziny. To również jeden z przykładów jak pięknie można spędzić czas w niedzielę bez handlu.