Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Publikacje członków OŁ KSD

Nieustanna Pielgrzymka Zawierzenia 3 maja - 11 listopada 2018

Dnia 3 maja rusza z Helu Nieustanna Pielgrzymka Zawierzenia, która będzie trwała do 11 listopada a jej finisz  to miasto Kodeń. Duchowym Patronem pielgrzymki został mianowany św. Jan Paweł II.
Pielgrzymów poprowadzi Słowo Boże” Oto ja, służebnica Pańska, niech mi się stanie według Słowa Twego”. ŁK 1, 38Niecodzienny charakter pielgrzymki , to forma krzyża przez całą Polskę, składająca się z belki pionowej (Hel-Zakopane)i poziomej  Siekierki-Kodeń). Po przemaszerowaniu znaku krzyża,  pielgrzymka  otoczy Polskę  w kształcie hostii.

Ikona Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej będzie prowadziła kolejne grupy pielgrzymów, które będą się z każdym odcinkiem zmieniać.

Cel pielgrzymowania to intencja dziękczynno-wynagradzająca Bogu przez Najświętszą Maryję Pannę .Pielgrzymi będą także zanosić prośby  za naszą Ojczyznę, cały świat i o pokój, a szczególną modlitwą pielgrzymiej drogi będzie różaniec.

Nieustanna Pielgrzymka Zawierzenia idzie w duchu ofiary, pokuty
i modlitwy, do których zapraszała Matka Boża w Fatimie. trójkę dzieci oraz cały lud boży.
Podczas pielgrzymowania należy uwzględnić główne aspekty dogi pielgrzyma: pustynia- cisza , samotność, eucharystia i adoracja Słowa; droga, czyli piesze pielgrzymowanie oraz służba, czyli Miłosierdzie napotkanym i potrzebującym ludziom.

Dla tych, którzy chcą duchowo pielgrzymować i włączyć się na dany odcinek, czy określony czas, możliwe jest duchowe towarzyszenie oraz  wsparcie poprzez ofiarowanie trudów i cierpienia, odmawianie części różańca i świadome czynienie dobra, a także częste przyjmowanie sakramentów świętych.

Chcąc osobiście uczestniczyć w pielgrzymowaniu należy wysłać swoje zgłoszenie na E-mail :  pielgrzymka Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Więcej informacji można znaleźć na stronach internetowych :
www.idzieczlowiek.pl oraz na facebooku: Nieustanna Pielgrzymka Zawierzenia

nad. A.Chudzia

Copyright © 2017. All Rights Reserved.