Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Publikacje członków OŁ KSD

Jadwiga Kamińska - Dary Serc

- Cieszmy się i radujmy, bo Pan jest blisko. Blisko święta, do których przygotowując się nie można zapomnieć o Chrystusie, o Chrystusie potrzebującym naszej pomocy, bliskim, może nawet bardzo bliskim w naszej rodzinie, sąsiedztwie czy parafii. Dlatego dziękując Panu Bogu za dar życia, za dar zdrowia chciejmy też od siebie Bogu coś ofiarować – mówił podczas Mszy św. ks. por. dr Stanisław Pawłowski.

Wspólnota modlitewna w kościele Garnizonowym p.w. św. Jerzego zgromadziła Damy i Kawalerów Zakonu Rycerskiego Świętego Jerzego Męczennika na czele z Wielkim Priorem Polski dr Pawłem Michalakiem, Kanclerzem Zakonu Małgorzatą Stępniewicz, Wielkim Priorem Skandynawii dr Adamem Szelągiem.

Po uroczystej liturgii przedstawiciele Zakonu przekazali Księdzu Proboszczowi chrzcielnicę, dar Dam i Kawalerów, którą umieszczono w prezbiterium obok ołtarza. Nie jest to pierwszy dar Zakonu dla tej świątyni. Z okazji 100 rocznicy powołania Parafii Wojskowej w Łodzi przekazano srebrny ryngraf św. Jerzego.

Uroczystości w świątyni uświetnił montaż słowno-muzyczny pt. „My pachnący igliwiem”. Przepiękne polskie kolędy usłyszeliśmy w wykonaniu Danuty Dudzińskiej i Barbary Panek, przy akompaniamencie Kingi Czech i Tomasza Walczaka, narrację o tematyce bożonarodzeniowej prowadziła Julitta Sękiewicz - Kisiel.

Spotkanie zakończyło się wspólną wieczerzą wigilijną.  Fragment Pisma Świętego o narodzeniu Chrystusa odczytał ks. por. dr Stanisław Pawłowski.

Składając wszystkim życzenia Wielki Prior Polski dr Paweł Michalak powiedział – Cieszę się, że mogę Was w tak licznym gronie powitać. To taki czas podsumowań, 100 – lecie odzyskania Niepodległości, a w przyszłym roku 100 – lecie Bitwy Warszawskiej. To momenty bardzo ważne dla naszej historii. Przeżywamy teraz najlepszy czas w ciągu 400 ostatnich lat. Doceniamy ten czas i te przemiany, które się na naszych oczach dokonują. Cieszę się niezwykle, że możemy w tym wielkim wysiłku uczestniczyć. Jeżeli patrzymy na dane statystyczne, patrzymy na to, co się w ostatnim czasie w Polsce wydarzyło. Najistotniejsze jest to, że nasze PKB w tym okresie wzrosło dwukrotnie. Doganiamy Europę i patrzymy na nią już nie jako ubogi krewny, czy gorszy obywatel, ale patrzymy jak równy z równym. Myślę, że duma z Polski, duma z tego co robimy, a przede wszystkim duma z naszej wspólnoty powoduje, że każdy kolejny dzień jest dla nas radosny i twórczy.

Uczestnicy spotkania przełamali się opłatkiem i złożyli sobie życzenia. Przy świątecznym stole dzielono się
serdecznością, życzliwością i radością ze wspólnego przeżywania Świąt Narodzenia Pańskiego.


Foto: Marek Kamiński

Copyright © 2017. All Rights Reserved.