Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Publikacje członków OŁ KSD

Jan Gać-Wybory 2020

Są w dziejach narodów i państw chwile, które mają wpływ na pokolenia. W najnowszej historii Polski takich momentów było kilka. Oto stoimy przed kolejnym, może najważniejszym, wyznaczonym na dzień 28 czerwca 2020 roku. Mamy wybrać prezydenta Najjaśniejszej Rzeczypospolitej. Nie chodzi nawet o wybór takiego czy innego kandydata, reprezentanta takiej czy innej partii.
Stoimy pomiędzy wyborem Polski suwerennej, praworządnej, inwestującej  w narodową gospodarkę, chrześcijańskiej, pielęgnującej swoją historię i tożsamość.


A wyborem Polski poddanej dyktatowi Berlina i Brukseli, pilnującej zasady żeby „było tak jak było”,  będącej rynkiem zbytu i rezerwuarem taniej siły roboczej dla zagranicy, lewackiej i bezbożnej, wstydzącej się własnej przeszłości, a tę by było najlepiej wymazać z pamięci.
Jest tylko jeden kandydat, który szanuje wyborców i stanowi gwarancję uczciwego zabiegania o dobro obywateli i pomyślność Polski – obecnie urzędujący prezydent Andrzej Duda.

                                                            *****
Odmóżdżenie: Mózg, jak stoi w encyklopediach, niekoniecznie medycznych, jest organem odpowiedzialnym między innymi za procesy myślowe. Cóż za komfortowa sytuacja pozwolić odpocząć mózgowi i móc być zwolnionym z obowiązku samodzielnego myślenia! Wystarczy przy śniadaniu przeczytać „Gazetę Wyborczą” lub obejrzeć dziennik TVN-u, a świat staje się klarowny, zrozumiały, wewnętrznie spójny. To nic że jest zmanipulowany, kto by się tym przejmował. Wielu odmóżdżonych poczytuje sobie za honor i zaszczyt bycia odmóżdżonym. Czują w sobie wigor i pewność, chętnie pouczają innych, to nic że językiem wulgarnym, agresywnym, pełnym inwektyw. Kto by sobie zaprzątał głowę takimi drobiazgami?
                                                                *****
Wrogowie Polski nie tyle znajdują się zagranicą, lecz wewnątrz kraju. Jest ich zatrważająco wielu.
                                                               *****
Program Platformy Obywatelskiej: Po co nam nasz własny program? My jesteśmy od realizowania gotowych programów z Brukseli i z Berlina! Słuchamy też sugestii z Moskwy.
                                                              *****
Wszelkie wybory, czy to parlamentarne, czy prezydenckie w Polsce obnażają postawę działaczy totalnej opozycji nie tyle w kategoriach politycznych, co jest zrozumiałe, ile etycznych: u wielu z nich ujawnia się zła wola, prywata, przejęcie władzy za wszelką cenę, nawet kosztem destrukcji państwa. W działaniu i w postawie wielu osób tego ugrupowania uzewnętrzniają się hipokryzja, zakłamanie, wrogość, złość, głupota: obrzydliwe grzechy, które mają konkretną twarz i nazwisko.
                                                                             *****
Czy jest choćby jedna pozytywna rzecz, którą wypracował rząd Dobrej Zmiany, a którą to rzecz by zaakceptowała totalna opozycja? Jeśli jest taka, pokażcie mi choćby jedną! Wszystko, co aktualny rząd robi, jest w opinii totalnej opozycji niewłaściwe, błędne, niekorzystne, destrukcyjne, niesprawiedliwe, złe! Oto objaw paranoi, obłędu politycznego, bezsilności, nieukrywanej nienawiści. I eksponowanego chamstwa nawet na sali sejmowej.
                                                                           *****
A na marginesie:
Internet: dopiero tak wspaniały wynalazek jakim jest Internet, objawił, ilu wśród ludzi jest idiotów. Pomimo to trzeba podziwiać ich odwagę, z jaką ostentacją potrafią dzielić się swoją głupotą nawet z nieznajomymi.
                                                                          *****
Unia Europejska: Jeśli Tyber zaleje mury miejskie, jeśli Nil nie wyleje na pola, jeśli niebo stanie i nie daje deszczu, jeśli ziemia się trzęsie, jeśli głód, jeśli zaraza, zaraz słychać okrzyki: Chrześcijan do lwów, pisał zmarły około 220 roku Tertulian.
Jeśli dzieje się coś niedobrego w Unii Europejskiej, jeśli pojawiają się trudne do rozwiązania problemy, z którymi nie mogą sobie poradzić polityczni decydenci, zaraz słychać okrzyki ze strony ignorantów  Komisji Europejskiej: dawać Polskę, dawać Węgry pod obrady za naruszanie demokracji i wartości europejskich!
                                                                           *****
Act 447: Żydowskie organizacje w Ameryce domagają się od Polski pieniędzy za wymordowanie przez Niemców obywateli polskich pochodzenia żydowskiego. Żydowskie organizacje w Ameryce domagają się pieniędzy od Polski za zniszczone i zagrabione przez Niemców mienie obywateli polskich żydowskiego pochodzenia.
*****
Szaleństwo idzie przez świat: wstyd i hańba klękać na ulicach i bić się w piersi, że jest się Białym.
Black Lives Matter: OK! ; A gdzie jest: Christian Lives Matter; a gdzie jest:  Unborn Children Lives Matter?

Jan Gać

***
Tak Janku, to takie swoiste "mody".
Mody rozpieszczonych dzieciuchów.
Infantylniaków, niezależych od... metryki.
Odpornych na lata, fakty  i ...mądrość.
kn

Copyright © 2017. All Rights Reserved.