Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Publikacje członków OŁ KSD

Krzysztof Nagrodzki-Niedziela na Głównym i geny

W felietonie „Niedziela na Głównym” zapomniałem dodać o niezwykłym-jak na tamte czasy (lata sześćdziesiąte ub. wieku)-wydarzeniu.
Otóż, kiedy raczyliśmy się bezpretensjonalnie piwkiem w restauracji dworcowej Warszawy Głównej, do stającego tam pianina podszedł jakiś człowiek i… i zagrał „Czerwone maki na Monte Cassino”.

A to były lata "władzy ludowej", patrzącej-obowiązkowo!- na dzielności Wschodu a nie na jakimś "imperialistycznym" Zachodzie.

I jakoś tak się stało, że automatycznie wstaliśmy–odruch normalny, normalnego Polaka? – po czym chcieliśmy-to oczywiste- postawić człowiekowi kolejkę, albo i dwie, ale on, ale on... gdzieś się ulotnił… Chyba na wszelki wypadek  :-) ...

U ludowej wadzy nie były wtedy takie zaśpiewy dobrze widziane.
Co innego - „Dolinami i wzgórzami niosła się bojowa pieśń”, czy sojusznicza: „Wychadiła na bierieg Katiusza”…

Wracaliśmy na Plac Narutowicza, do naszych leży w akademikach, ciut inni…
…Ot, genetyczne echa...

Copyright © 2017. All Rights Reserved.