Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Publikacje członków OŁ KSD

Krzysztof Nagrodzki - Wezwania Sensu i "Manify" brakuW naszej Ojczyźnie narasta gniew  sprowokowany działaniami "wadzy" wobec wolnych mediów, a szczególnie przeciw decyzji KRRiTV odmawiającej miejsca na pierwszym multipleksie katolickiej telewizji Trwam.
- Jakiś irracjonalny, zda się, lęk przeciw "słowu wolnemu wolność ubezpieczającemu".
(W rzeczywistości taki irracjonalny to on nie jest, ale to temat na inne opowiadanie - o powodach ludzkich, powierzchownych, wyborów...)
Setki tysięcy podpisów (aktualnie już ponad 1,8 miliona), dziesiątki spokojnych, godnych marszów gromadzących kolejne tysiące ludzi spragnionych sprawiedliwości. I Sensu.
Oraz te sobotnio-niedzielne smutne, mimo hałaśliwości i kolorowości, niezbyt liczne demonstracje odmienności zwane "manifami", na których brak głębszej refleksji ma zastąpić pewna doza hucpy i wulgarności.
Dwa światy.
Dążący do jasności i wchłaniany przez mrok.
I tyle. Te dwa załączone zdjęcia dopowiedzą więcej niż setki słów.
Szczególnie chciałbym, aby dotarło do nas dobro i skondensowana prawda zawarta w postawie tej pięknej, samotnej niewiasty z plakatem o mądrych i głupich pannach.
kn

PS. Niech mi będzie wybaczony brak przedstawienia autora (bądź źródła) tego zdjęcia, ale nie pamiętam skąd je otrzymałem. Jest wspaniałe! Wykorzystuje je zatem w dobrej sprawie.
Drugie - dokumentujące przyznanie zabicia dziecka poczętego, pobrane zostało z portalu Fronda.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.