Publikacje członków OŁ KSD

Krzysztof Nagrodzki - Wezwania Sensu i "Manify" brakuW naszej Ojczyźnie narasta gniew  sprowokowany działaniami "wadzy" wobec wolnych mediów, a szczególnie przeciw decyzji KRRiTV odmawiającej miejsca na pierwszym multipleksie katolickiej telewizji Trwam.
- Jakiś irracjonalny, zda się, lęk przeciw "słowu wolnemu wolność ubezpieczającemu".
(W rzeczywistości taki irracjonalny to on nie jest, ale to temat na inne opowiadanie - o powodach ludzkich, powierzchownych, wyborów...)
Setki tysięcy podpisów (aktualnie już ponad 1,8 miliona), dziesiątki spokojnych, godnych marszów gromadzących kolejne tysiące ludzi spragnionych sprawiedliwości. I Sensu.
Oraz te sobotnio-niedzielne smutne, mimo hałaśliwości i kolorowości, niezbyt liczne demonstracje odmienności zwane "manifami", na których brak głębszej refleksji ma zastąpić pewna doza hucpy i wulgarności.
Dwa światy.
Dążący do jasności i wchłaniany przez mrok.
I tyle. Te dwa załączone zdjęcia dopowiedzą więcej niż setki słów.
Szczególnie chciałbym, aby dotarło do nas dobro i skondensowana prawda zawarta w postawie tej pięknej, samotnej niewiasty z plakatem o mądrych i głupich pannach.
kn

PS. Niech mi będzie wybaczony brak przedstawienia autora (bądź źródła) tego zdjęcia, ale nie pamiętam skąd je otrzymałem. Jest wspaniałe! Wykorzystuje je zatem w dobrej sprawie.
Drugie - dokumentujące przyznanie zabicia dziecka poczętego, pobrane zostało z portalu Fronda.pl