Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Publikacje członków OŁ KSD

Krzysztof Nagrodzki - Z listów do przyjaciół. I znajomych. Gender - nowa metoda starych „tryndów”.

Kolego! Jakieś dziwne akcenty pojawiły się w Twojej ocenie recydywnej bieżączki. A sądziłem, że z przyczyn rzec można naturalnych, przynajmniej tutaj nie będzie kłopotów w rozeznawaniu rzeczywistości. Odpowiedź na pytanie o oszołomskie gender, wspierane przez waszą tzw. lewicę, rozbuchaną i wprawioną w niszczycielskich marszach przez kulturę, dało przynajmniej tyle, iż pokazało, że pewne schizofreniczne hasło: „przeciw a nawet za” nadal ma się dobrze w czytankach dla zlemingowanej braci. Dostrzegasz bogactwo możliwego komentowanie nowo-starego manifestu komunistycz... o pardon - manifestu genderystycznego. Naprawdę dostrzegasz ?!...
No dobrze, zważ jednak, iż zawsze tak było z waszymi interpretacjami, że „walka zaostrzała się w miarę budowania ustroju”- jak ustalił raz na zawsze tow. Stalin. I dlatego wszelkie samodzielne analizy ponad dyrektywę Centrali (tej czy innej) , muszą przepaść jako duch starych czasów, wchłanianych przez nowego. Upiora.

Czyżby duch zwrócił uwagę, iż „ walka zaostrzyła się " tak dalece, że należało dać histeryczny odpór listowi Biskupów Polskich na Niedzielę Świętej Rodziny? Stanowisku naturalnemu w  normalnym, demokratycznym państwie i uprawnionemu ze względów - jeżeli nawet nie na oczywistą oczywistość sensu - to chociażby na pluralizm w prezentowaniu racji.  W imię zaostrzania się  wzbudził taką wspólnotową reakcję aktywu postępu? Aktywu praktykującego – wg wskazań przez Gramsciego et consortes - destrukcję „poprzez rodziny".

Jak sądzisz - czy to tylko brak wyobraźni? Zapaść intelektualna? Służbistość mamonie? Obłąkanie? Opętanie „nowym porządkiem" ?

Z symptomów choroby wynika, iż można podejrzewać przynajmniej uwikłanie z przejawami opętania. Dlatego trzeba Kościół niszczyć, skoro nadal woła o roztropność i wierność Sensowi. I również dlatego niech „kler" nie śmie myśleć o odzyskaniu reszty mienia, zagrabionego po wojnie przez Twoją „wadzę ludową". Dostali około 15 procent i wystarczy! Nie można dostarczać przeciwnikowi materiału na zbroję. Przepraszam - to taka mała, ale naturalna dygresyjka...

Lewackie obsesje nie są niczym nowym. To tylko kwestia czasu, kiedy kolejna eksploduje, niszcząc również swoich funkcjonariuszy i wyznawców.
Dlatego pomyśl - póki czas - jaką cenę - tu i TAM- każdy z nas będzie musiał zapłacić za poddawanie się obłędnym dyrektywom.

PS. Gramsci na łożu śmierci zwrócił się do Boga i przyjął świadomie Święty Sakrament.

Copyright © 2017. All Rights Reserved.