Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Publikacje członków OŁ KSD

Krzysztof Nagrodzki -Z listów do przyjaciół i znajomych. Dąsy na gorąco czy na zimno?

Pytałeś o ocenę racji i zwyczajowo…powiedzmy...dynamicznych reakcji ks. Tadeusza Isakowicz - Zaleskiego związanych z wydarzeniami na Ukrainie.
Nie odpowiedziałem Ci od razu, ponieważ sytuacja jest ciut niezręczna – ks. Zaleski jest również członkiem mego KSD i to zarządu głównego. Ale skoro nalegasz…
Odpowiedź zawrę w czterech punktach. Niech wystarczą.

1. Polskie kresy (obecnie Ukrainy) pod wpływem zbolszewionych komisarzy spływały czerwienią polskiej (również i ukraińskiej) krwi upuszczanej przez sąsiadów. Również najbliższych. A także w rodzinach mieszanych. Przeczytaj uważnie, proszę, książkę „Pożoga” Zofii Kossak.
2. Ukraina dążąca do UE, nawet z aktywem wymachującym tu i ówdzie postbanderowskimi sztandarami, wydaje się, mimo bolesnej pamięci, bezpieczniejszą dla nas, od zwasalizowanej bez reszty przez wielkiego sąsiada.
3. Publicznie demonstrowana powierzchowność i emocjonalność - a w pamięci tkwią np. paskudne sformułowania ks. Isakowicza- Zaleskiego pod adresem Radia Maryja, w wywiadzie przeprowadzonym przez Tomasza Terlikowskiego* – czy przystają kapłanowi Kościoła katolickiego?  Czy służą naszej racji?...
4. Człowiek, który doświadczył zła - a ks. Tadeusz Isakowicz Zalewski doznał ongiś przemocy - może stać się jego podwójną ofiarą. Trzeba się modlić za księdza Tadeusza, aby dobro nie zostało zdominowane przez straszny atrybut zła - pychę.


* W wywiadzie pada takie sformułowanie dotyczące Ojca Tadeusza Rydzyka: „Chodzi mi przede wszystkim o niejasne interesy materialne, zbiórki na stocznie z których nigdy się nie rozliczył, wiercenie dziur w ziemi, sieci komórkowe. O to mam żal, bo to kładzie się cieniem na jego działalności medialnej.” 

Copyright © 2017. All Rights Reserved.