Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Publikacje członków OŁ KSD

Ewa Piątkowska: Zapis radiowej korespondencji z uroczystości w rocznicę śmierci sł. b. Jana Pawła II

2 kwietnia 2009 r. jak co roku już po raz czwarty Łodzianie spotkali się w Bazylice Archikatedralnej w pogodny wieczór po kilkudniowych olbrzymich wichurach na uroczystości związanej z odejściem do Ojca Niebieskiego sł. b. Jana Pawła II. Eucharystii w intencji wyniesienia do chwały ołtarza sł. b. Jana Pawła II przewodniczył ks. abp Władysław Ziółek, który w homilii porównał życie Papieża do pracy, ewangelizacji w różnych miejscach i czasie, posłannictwa i wiary Abrahama oraz spełniania jego powołania nawiązując do Ewangelii z tego dnia.
Z wielkim wzruszeniem i miłością łódzki ordynariusz wspominał o naszym przyszłym świętym. – Nie możemy stać się banałem, ale wzorem – stwierdził. Jego praca to II obowiązująca Konstytucja Polskiej Rzeczpospolitej – dodał. Zaznaczył i przypomniał licznie zebranym świętym, że „mieliśmy się stać ziemią szczególnego świadectwa o Jezusie Chrystusie.”
Metropolita łódzki zadał także pytanie: „Czy naprawdę nauczyliśmy się przez Papieża, że naród rośnie, gdy duch jego ciągle się oczyszcza? ‘
Następnie podczas adoracji NS poprowadzonej przez młodzież pod kierunkiem ks. Przemysława Góry nasi wierni mogli obejrzeć slajdy wyświetlone na ekranie z życia naszego ukochanego Papieża.
Młodzież zaintonowała również Apel Jasnogórski i poprowadziła procesję z krzyżem pod pomnik Ojca Św. J. P. II na placu przed łódzką katedrą, gdzie zapalonych było już setki zapalonych zniczy, do których dołączone zostały kwiaty przez przedstawicieli władz rządowych i samorządowych.
Po apelu o godz. 21:37 biły dzwony. Ks. abp Ziółek skierował jeszcze raz słowo do rzeszy wiernych przy pomniku. Przypomniał ze wzruszeniem m.in. o pobycie Ojca Św. J. P. II w Łodzi 13 czerwca 1987r. –co jest chlubą mieszkańców Łodzi do dzisiejszego dnia.
Swoją piękną refleksję zakończył modlitwą o rychłe wzniesienie do chwały ołtarza sł. b. Jana  Pawła II i  udzielił błogosławieństwa.

Ewa Piątkowska

Copyright © 2017. All Rights Reserved.