Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Publikacje członków OŁ KSD

Krzysztof Nagrodzki – Z listów do przyjaciół. I znajomych. Bronkobus do warsztatu!?

Zapytałeś wczoraj, czy sądzę, że „bronkobus” zostanie teraz odstawiony do garażu? Miałem taką nadzieję. Po wsłuchaniu się w tembr głosów i odgłosów z obozu wadzy, a szczególnie w wypowiedzi samego Bronisława Komorowskiego tuż po ogłoszeniu wyników z sondaży myślę jednak, że lasciate ogni speranza. (Co można przełożyć - w życiu!)

Pierwsza cześć krótkiej powyborczej, nocnej przemowy Prezydenta, mogła zaskoczyć spokojem i godnością przegranego. Niestety to była tylko chwila. Druga część to już klasyka, znana z kampanii. Agresywne wezwanie -  mobilizacja: Jeszcze im pokażemy!
Wybacz, ale jakoś kojarzy mi się to z owym słynnym komunistycznym, gomułkowskim: Władzy raz zdobytej nie oddamy!

Wymiana na stanowisku prezydenta, daje pewne możliwości wpływania na stanowienie prawa - fakt. Lecz zasadniczy obszar władania to parlament. Zatem dopiero za kilka miesięcy może nastąpić radykalna zmiana. Wielu z Polaków ma nadzieję, że zasadnicza zmiana na lepsze.

I dlatego, przypuszczam, czeka naszą Ojczyznę totalna wścieklica obozu przegranego, wspieranego przez „zaprzyjaźnione media” nie tylko w „tym kraju”.
Nerwówka zresztą już się zaczęła – wystarczy poczytać, posłuchać, a szczególnie obejrzeć co i jak komentują zapraszani do mediów ludzie z PO i okolic – to standardowe, absurdalne straszenie Kościołem, Jarosławem Kaczyńskim, Antonim Macierewiczem i tragikomiczna obłuda: Kiedy PO ma rząd i prezydenta – jest dobrze i nowocześnie. Natomiast Belweder dla Dudy a Wiejska dla PiS-u – to już niemal totalitaryzm…

Stąd zmiana tytułu mini listu - ten symboliczny „bronkobus” nie będzie odstawiony do garażu czy nawet na złom; on zostanie odstawiony do warsztatu (chyba już jest), gdzie zamontowane zostaną miotacze ognia i inne akcesoria polityki miłości a`la Niesiołowski et consortes.

Myślisz, że się mylę?...
Daj Boże!

Copyright © 2017. All Rights Reserved.