Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Publikacje członków OŁ KSD

Słowo na niedzielę.

Ks. Kazimierz Kurek SDB - uczniowie Pańscy posyłani …. Ewangelia XV niedzieli przywołuje obraz Chrystusa posyłającego swych uczniów po dwóch.

I to rozesłanie ma stale miejsce, ilekroć „ich dwoje – mężczyzna i kobieta”  zawierając Sakrament Małżeństwa – wyruszają – jako Pańscy uczniowie – na drogi życiowego powołania.

I od tej chwili zaczynają opowiadać Ewangelię życia i miłości: słowem i świadectwem swego życia. Otrzymują tyle nowych sytuacji: spotkania rodzinne, towarzyskie, domowe, przy grillu, aby opowiedzieć o tym, że małżeństwo – to związek  mężczyzny i kobiety, aby opowiedzieć o wymogu wierności i trwałości małżeństwa.

I o tym, że dziecko trzeba kochać od poczęcia.

I o tym, że in vitro – to brak miłości do dziecka, to skazywanie wielu dzieci u początku ich życia na straszne cierpienia: mrożenie do temperatury ciekłego azotu.

Wielkie jest żniwo dla tych „Pańskich uczniów: Krzysztofa i Janiny, Tomasza i Grażyny, Zygmunta i Alicji i dla tych, co wczoraj, w sobotę – zawarli sakramentalny związek małżeński.

I co pewien czas trzeba powrócić do Pana, aby opowiedzieć o tym, jak się było przyjętym  i co się zdziałało. Aby znów wyruszyć do wiosek i miast, wyjaśniając i dając świadectwo temu, że poza Bożą wizją małżeństwa  rodziny – to tylko „cierń i nędze”.

Copyright © 2017. All Rights Reserved.