Wydarzenia i informacje

Oświadczenie Oddziału Łódzkiego Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy w obronie Joanny Najfeld


 

Jako dziennikarze i obywatele Rzeczypospolitej Polskiej, pragniemy wyrazić swoją solidarność z postawą pani Joanny Najfeld - publicystki i działaczki pro life.
W wypowiedzi dla TVN24 zwróciła ona uwagę na zjawisko ważne, z punktu widzenia troski o moralność i zdrowie młodego pokolenia.

W świetle badań socjologicznych nie ulega wątpliwości, że wczesna i natrętna inicjacja seksualna prowadzi do zwielokrotnienia liczby niechcianych ciąż, co potem przekłada się na ogromne zyski proaborcyjnego lobby - w tym także na korzyści feministycznych promotorek aborcji. Joanna Najfeld w trakcie telewizyjnej dyskusji została w bezceremonialny sposób zaatakowana przez europosłankę Joannę Senyszyn, następnie otrzymała serię znieważających listów i maili, zaś w lipcu Wanda Nowicka, aktywistka proaborcyjna, założyła przeciw Joannie sprawę karną w sądzie. Za to, że ośmieliła się nazwać rzeczy po imieniu.
Przebieg procesu przybliży nas do odpowiedzi na pytanie: Czy nadal żyjemy w demokratycznym kraju, w którym idea wolności słowa przeznaczona jest dla wszystkich? Czy też ideologiczne ograniczenia będą odtąd zamykać usta tym, którzy ośmielają się brać w obronę najsłabszych i mówić prawdę o wartości ludzkiego życia...


Zarząd OŁ KSD:
Zygmunt Chabowski (przewodniczący), Małgorzata Warzecha (wiceprzewodnicząca), Krzysztof Nagrodzki (sekretarz), Tomasz Bieszczad (skarbnik).
Łódź, 1 sierpnia 2009 r.