Katyń 1940-2010

Kiedy raport podkomisji w TVP?

Antoni Macierewicz podczas Zjazdu Klubów „Gazety Polskiej” w Sulejowie ujawnił, że na samolocie Tu-154 nr 101, który wybuchł nad Smoleńskiem, oraz bliźniaczego tupolewa, który również w 2009 r. był remontowany w Rosji, znaleziono ślady heksogenu, pentrytu i trotylu. Podkomisja smoleńska w swoim raporcie ustaliła także, że rozdrobnione fragmenty narządów wewnętrznych pasażerów znaleziono również przed śladami pierwszego uderzenia Tu-154 w ziemię.

Jednak te i inne szokujące informacje, które znalazły się w raporcie, ujawniające kulisy największej tragedii w powojennej Polsce, nie są przedstawiane w telewizji publicznej.

Ten fakt bulwersuje patriotyczną część społeczeństwa, która nie rozumie takiego postępowania. Zapewne wykorzysta to opozycja i będzie np. twierdzić, że jak się poszuka, to w każdym samolocie można znaleźć materiały wybuchowe.

Polacy są zaskoczeni brakiem decyzji władz TVP, która nie potrafi znaleźć czasu antenowego pomiędzy pięćsetnym odcinkiem serialu brazylijskiego a osiemsetnym odcinkiem telenoweli tureckiej, żeby zorganizować poważną konferencję prasową z udziałem członków pod­komisji smoleńskiej, na której mogliby przedstawić swój wstrząsający raport.

Ryszard Kapuściński

za:niezalezna.pl