Polecane

Emilewicz: W tej wojnie kulturowej mamy do czynienia z ideologią LGBT

Jak przyznaje w rozmowie z Robertem Mazurkiem wicepremier Jadwiga Emilewicz, żyjemy w czasie wojny kulturowej. – I najważniejszym celem, dla którego jestem w polityce, jest wzięcie udziału w tej wojnie – tłumaczył polityk.

Wiceszefowa Porozumienia Jadwiga Emilewicz w wywiadzie dla serwisu dziennik.pl tłumaczy, że jej "najważniejszym celem, dla którego jest w polityce, jest wzięcie udziału w wojnie kulturowej".

Wicepremier pytana o wojnę z ideologią LGBT do której nawołuje Solidarna Polska i Zbigniew Ziobro, stwierdziła: "Zbigniew Ziobro wzywa, by iść na ostro, twardo i wszędzie używać husarii (...) Ja mówię, że czasem skuteczniejsza jest lekka jazda".

– Różnica między nami nie polega na definicji problemu, tylko na metodzie walki o nasze cele. Zgadzam się, że w tej wojnie kulturowej mamy do czynienia z ideologią LGBT – podkreśla polityk.

Emilewicz tłumaczy w wywiadzie, że uważa, że chodzi o walkę z ideologią, gdyż „ideologia dąży do zmiany norm, prawa i zasad funkcjonowania wspólnoty”. – I o to chodzi w ideologii LGBT, której nie utożsamiam z osobami homoseksualnymi. Bardzo wiele osób o tej orientacji nie chce mieć nic wspólnego z radykalnymi demonstrantami spod tęczowej flagi – dodaje wiceszefowa Porozumienia.

Emilewicz w latach 2018 – 2019 pełniła urząd ministra przedsiębiorczości i technologii, a od 15 listopada 2019 r. jest ministrem rozwoju. 9 kwietnia 2020 r. została mianowana na wiceprezesa Rady Ministrów.

za:dorzeczy.pl


***
Wicepremier Emilewicz: zakaz aborcji eugenicznej powinniśmy wprowadzić tu i teraz. To najważniejsza ustawa

Jeśli po coś jestem w polityce, to po to, by utrzymać fundamenty prawa naturalnego, na których zbudowana jest nasza cywilizacja. Jestem politykiem po to, by rodziną nadal był związek kobiety i mężczyzny, a życie najsłabszych było chronione – mówi w wywiadzie udzielonym „Dziennikowi Gazecie Prawnej” Jadwiga Emilewicz.

 

Wicepremier została zapytana o obecny stan prawny w Polsce, na mocy którego dozwolone jest mordowanie w łonach matek dzieci podejrzanych o trisomię 21, potocznie zwaną zespołem Downa. Wicepremier stwierdziła, iż wielokrotnie powtarzała, że trzeba to zmienić. – Być może to najważniejsza ustawa, jaką powinniśmy wprowadzić tu i teraz – oznajmiła.

 

– Właśnie teraz mamy wyjątkową sytuację, kiedy powinniśmy tę sprawę podjąć. Oto wszyscy zgadzają się, że zwierzęta futerkowe są hodowane w okropnych warunkach i ludzie wrażliwi nie mogą godzić się na takie barbarzyństwo. W tej sprawie mamy zgodę od prawa do lewa. A obok tego mamy zupełnie zostawioną sytuację, w której człowiek – bo przecież to jest człowiek – jest pozbawiany życia. To zderzenie jest dla mnie dramatyczne – podkreśliła Jadwiga Emilewicz.

za:www.pch24.pl/wicepremier-emilewicz--zakaz-aborcji-eugenicznej-powinnismy-wprowadzic-tu-i-teraz--to-najwazniejsza-ustawa,78519,i.html#ixzz6YUMzLg2k