Polecane

Hiszpania: Ustawę o tzw. eutanazji przyjęło żałobne bicie dzwonów

W Hiszpanii weszła dzisiaj w życie polemiczna ustawa o tzw. eutanazji. Ks. bp Juan Antonio Reig Pla, ordynariusz diecezji Alcalá de Henares, zarządził, aby we wszystkich kościołach i klasztorach zabiły dzwony wzywając do modlitwy w intencji życia.

Ks. bp Juan Antonio Reig Pla postanowił, aby przez rok każdego 25 dnia miesiąca zabiły dzwony wzywające do modlitwy w intencji ochrony i obrony życia. Dzwony mają bić wolno – zaznaczył duchowny.

    „Wobec ustaw, które zostały przyjęte przez różne rządy naszego narodu i są wyraźnie sprzeczne z obroną życia ludzkiego od poczęcia do jego naturalnego końca, jesteśmy świadomi obowiązku, że jako lud Boży nie możemy pozostać obojętni na ciężkie ataki, jakie spotyka godność całego ludzkiego życia” – czytamy w dekrecie.

Dekretowi towarzyszy tekst modlitwy, której inspiracją jest encyklika „Evangelium vitae” Jana Pawła II oraz wideo z krótką refleksją na temat wartości życia.

    „Dzisiaj chciałbym zaprosić wszystkich wiernych diecezji Alcalá de Henares i tych, którzy zechcą posłuchać tego głosu, do modlitwy w intencji życia. Papież Jan Paweł II w encyklice ‘Ewangelia życia’ mówił: <<Pilnie potrzebna jest wielka modlitwa za życie, która ogarnęłaby cały świat>>” – akcentował ks. bp Juan Antonio Reig Pla.

Ustawa o tzw. eutanazji została przyjęta bardzo szybko i bez konsultacji społecznych. Wątpliwości budzi jej zgodność z konstytucją oraz działanie komisji orzekających o jej zastosowaniu.

za:www.radiomaryja.pl

***

 I ty Hiszpanio?!?...

k