Polecane

Potraktował słowa o “piłowaniu katolików” dosłownie. Ściął przydrożny krzyż, nagrał film i wrzucił go do sieci

Policjanci z Zielonej Góry prowadzą dochodzenie dotyczące dewastacji drewnianego krzyża os. Zastalowskim w tym mieście. Nieznany sprawca obciął go piłą. Policja prosi o kontakt osoby mogące pomóc w ustaleniu osoby odpowiedzialnej za ten czyn

– poinformował we wtorek rzecznik lubuskiej policji Marcin Maludy.
Postępowanie w tej sprawie jest prowadzone z art. 196 Kodeksu karnego mówiącego o odpowiedzialności za obrazę uczuć religijnych. Zgodnie z nim sprawcy tego przestępstwa grozi nawet do dwóch lat więzienia. Ścięty przydrożny krzyż przy ul. Spawaczy na os. Zastalowskim zauważyli w poniedziałek po południu mieszkańcy, którzy powiadomili o tym swoją parafię. Sprawa została również zgłoszona policji.

– Na miejscu policjanci pojawili się po kilkunastu minutach od zgłoszenia. Przeprowadzili oględziny, przesłuchali świadków i zabezpieczyli ślady. Analizie zostanie poddany zapis miejskiego monitoringu – powiedział Maludy.

– Wezwania do “piłowania katolików” w praktyce. Nie dość, że sprawcy dopuścili się profanacji krzyża w Zielonej Górze, to jeszcze to wszystko nagrali i wrzucili na Facebooka – skomentował dziennikarz Daniel Liszkiewicz na Twitterze, nawiązując do słów Sławomira Nitrasa z Platformy Obywatelskiej.

Przypomnijmy, na konwencie Campus Polska polityk mówił: “Musimy was spiłować z pewnych przywilejów dlatego, że znowu podniesiecie głowę, jeśli się coś zmieni”.

za:www.stefczyk.info

***

Głupoty nigdy nie brakowało. Szczególnie w młodocianych i lewych głowinach. Szkoda tych ludzi. Ida w bardzo złą stronę...

kn