Polecane

„Zieloni” boją się prawdy o aborcji. Chcą usunięcia z przestrzeni miejskiej bilbordów pro life

Partia Zieloni napisała do wrocławskiej rady miejskiej petycję w sprawie usunięcia z przestrzeni miejskiej bilbordów antyaborcyjnych. Zieloni uważają, że zdjęcia zabitych nienarodzonych dzieci są „zbyt drastyczne”, dlatego ich zdaniem radni powinni

przyjąć uchwałę zabraniającą prezentowania w mieście zdjęć ukazujących prawdziwe oblicze aborcji.  

„Drastyczne zdjęcia umieszczone na bilbordach są szkodliwe społecznie. Osoby wrażliwe i dzieci nie reagują dobrze na takie obrazy. Dotychczas zgłaszanie wykroczeń nie zawsze przynosiło skutek, dlatego podobne uchwały podejmowane były w innych miastach” – oceniła Małgorzata Tracz wrocławska posłanka Partii Zieloni, współautorka petycji. Wrocławscy radni z opozycji wskazują na dwulicowość działań członków Partii Zieloni, przypominając iż niedawno prezentowali oni w centrum Wrocławia banery ze zdjęciami obdartych ze skóry zwierząt – Zapytałem panią poseł Tracz czy zakazałby akcji obrońcom praw zwierząt, którzy na wrocławskim rynku pokazywali zdjęcie lisa obdartego ze skóry. Dzieci które to widziały, zanosiły się płaczem – mówi Robert Grzechnik, radny miejski PiS.

Działacze ruchu pro life są we Wrocławiu szczególnie aktywni. Prezentują wystawy antyaborcyjne, zdjęcia na bilbordach, organizują wiece. Przeciwko nim występują organizacje lewicowe m.in. wrocławskie koło Partii Zieloni. Niedawno złożyło ono zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia wykroczenia przez właściciela działki w Siechnicach koło Wrocławia, na której umieszczono bilbord przedstawiający dzieci nienarodzone zabite wskutek aborcji. Również lewicowa organizacja

Strajk Kobiet kilka tygodni temu złożyła w Ratuszu obywatelski projekt uchwały „Przyjazne miasto – stop drastycznym treściom”, który ma zakazać prezentowania na ulicach Wrocławia treści antyaborcyjnych.

Przypomnijmy, że właśnie przed wrocławskim sądem, zaledwie tydzień temu, zapadł wyrok na obrońcę życia, za prezentowanie wystawy antyaborcyjnej. Sąd Rejonowy skazał działacza pro life Bawera Aondo-Akaa na 500 zł grzywny, za ekspozycję zdjęć ukazujących ciała dzieci nienarodzonych, które zostały zabite wskutek aborcji. To już trzecia sądowa kara nałożona na odważnego obrońcę życia nienarodzonych, który jest jednym z liderów Fundacji Pro – Prawo do Życia.

Partia Zieloni prowadzi we Wrocławiu działania nie tylko wymierzone w działaczy pro life, ale również w propagowanie ideologii LGBT oraz, związana z nią, tzw. edukacje seksualną. Zawiązano   komitet „Tak dla edukacji seksualnej we Wrocławiu”, którego członkowie zbierają podpisy pod petycją, która ma skłonić samorząd miejski do przyjęcia uchwały wprowadzającą wersję LGBT edukacji seksualnej do wrocławskich szkół. „Podstawa programowa wychowania do życia w rodzinie nie jest zgodna ze współczesną seksuologią! Chcemy wyposażyć dzieci i młodzież w narzędzia, które dadzą im bezpieczeństwo i zdrowie” – przekonują  członkowie komitetu.

za:pch24.pl

***
Zieloni... Zielone... Sumienia?...

k