Polecane

Szokujące słowa. Rosyjski deputowany odpowiedział szefowi IPN i zagroził: „Polska będzie wkrótce Parkiem Jurajskim”

Świat nie lubi dwóch narodów: Anglików i Polaków. Jeden kraj będzie wkrótce Atlantydą, a drugi – Parkiem Jurajskim – powiedział rosyjski parlamentarzysta Andriej Kolesnik

odnosząc się do słów szefa Instytutu Pamięci Narodowej Karola Nawrockiego.W połowie lipca na antenie Polsat News szef IPN Karol Nawrocki mówił o działaniach białoruskich władz dotyczących prowadzonej przez nich polityki historycznej. Odniósł się m.in. do zniszczenia polskiego cmentarza żołnierzy Armii Krajowej znajdującego się na terenie Białorusi uznając to za prowokację w kierunku Polski.

– Nasi sąsiedzi poruszają się w zupełnie innym kręgu cywilizacyjnym, nie są w stanie uszanować świętości cmentarza ani prawdy historycznej. To jest po prostu barbarzyństwo – mówił Nawrocki.

Rosyjski polityk odpowiada

Pół miesiąca później do słów szefa Instytutu Pamięci Narodowej postanowił odnieść się rosyjski parlamentarzysta Andriej Kolesnik, który stwierdził, że Polacy robią podobne rzeczy z pomnikami i grobami żołnierzy Armii Czerwonej, a działania polskiego rządu określił mianem „odwrotnej ewolucji”.

„Polacy kompletnie oszaleli, ich ewolucja poszła w przeciwnym kierunku. Przeszli już etap naczelnych i pitekantropów. Zbliżają się do jaskiniowców z Teshik Tash” – napisał na Telegramie i dodał, że Polacy, podobnie jak w przypadku II wojny światowej są zagrożeni atakiem ze strony Niemiec, lecz „tym razem Rosja nie przyjdzie na ratunek”.

„Świat nie lubi dwóch narodów: Anglików i Polaków. Jeden kraj będzie wkrótce Atlantydą, a drugi – Parkiem Jurajskim. (…) Ich [Polaków - przyp. red.] pierwszą stolicą było Gniezno, drugą — Kraków, trzecią — Warszawa, a prawdopodobnie czwartą będzie Berlin. Dla nas to bez różnicy” – stwierdził.

za:www.tysol.pl

***
Znaczy-geografia i historia po rusku :-) I język. W całej okazałości!
k