To program Koalicji Obywatelskiej? "Ogłaszamy projekt dotyczący rozdziału Kościoła od państwa"

Koalicja Obywatelska pokazuje swoją ateistyczną twarz – 6 stycznia ogłaszamy projekt dotyczący rozdziału kościoła od państwa. Będziemy zbierać podpisy, współpracujemy w tym zakresie z Nowoczesną. To jest projekt, który przedstawimy w niedzielę najbliższą o godzinie 12 – powiedziała w rozmowie z RMF FM Barbara Nowacka.

Lewicowa polityk była pytana o aktualny stan Koalicji Obywatelskiej.

 – Koalicja Obywatelska była zawiązana na wybory samorządowe. Oczywiście na poziomie samorządowym działa. W Warszawie jest klub Koalicji Obywatelskiej. Przed wyborami do Parlamentu Europejskiego myślę, że wszyscy, którzy uczestniczą w bieżącym życiu politycznym po tej stronie prodemokratycznej, zastanawiają się, co zrobić, żeby opozycja była silna – dodała Nowacka.

Co może zawierać projekt, który zamierza przedstawić Barbara Nowacka?

– Pełen rozdział Kościoła od państwa oczywiście będzie musiał nastąpić, natomiast do tego też trzeba po pierwsze, przygotować społeczeństwa, które coraz bardziej jest przygotowane i coraz mocniej mówi, że chce rozdziału Kościoła od państwa, chce uciąć finansowanie Kościoła, chce wyprowadzenia religii ze szkół lub jej niefinansowania. To są coraz głośniejsze postulaty... Rozliczenia przestępstw dokonywanych chociażby przez księży-pedofili – zaznaczyła szefowa Inicjatywy Polskiej.

za:www.tysol.pl

                                                                                    ***
                         Nowacka: 6 stycznia ogłosimy projekt dotyczący rozdziału Kościoła od państwa

6 stycznia ogłosimy projekt dotyczący rozdziału Kościoła od państwa – poinformowała w środę liderka Inicjatywy Polska Barbara Nowacka. Jej zdaniem, polskie społeczeństwo coraz częściej mówi o rozdziale Kościoła od państwa, chce m.in. “wyprowadzenia” religii ze szkół.

Nowacka poinformowała w środę w radiu RMF FM, że Inicjatywa Polska w najbliższą niedzielę 6 stycznia przedstawi projekt dotyczący rozdziału Kościoła od państwa. “To jest projekt, który pokażemy w najbliższą niedzielę o godz. 12., wtedy będzie konferencja prasowa” – podkreśliła.

Jak dodała, Inicjatywa Polska współpracuje w tym obszarze z Nowoczesną, która – według niej – “też jest bardzo zainteresowana rozdziałem Kościoła od państwa”.

Zdaniem Nowackiej, polskie społeczeństwo coraz częściej mówi o rozdziale Kościoła od państwa. “(Społeczeństwo) chce uciąć finansowanie kościoła, chce wyprowadzenia religii ze szkół lub jej niefinansowania. I to są coraz głośniejsze postulaty” – przekonywała liderka Inicjatywy Polska.

za:www.stefczyk.info

***

"Oni" i "one" są nudni w tych mantrach. I groźni. Przede wszystkim dla samych siebie.

kn