Udaremniona prowokacja dziennikarki agory

Fundacja Życie i Rodzina zorganizowała w sobotę w Toruniu kurs obrońców życia i rodziny. Na miejscu, podając fałszywe dane, stawiła się Natalia Waloch. Niegdyś dziennikarka lokalnej „Gazety Wyborczej”, dziś „Wysokich Obcasów”. Po blisko 40 minutach awantury prowokatorkę wyprowadziła ochrona budynku.

Przed spotkaniem organizatorzy jasno podkreślali, że kurs przeznaczony jest dla przeciwników aborcji i LGBT. Ma na celu uczyć praktycznych działań w tych obszarach. Mimo to Waloch nie dawała za wygraną.

– W zgłoszeniu podała fałszywe dane. Na jej nieszczęście poznałem ją. Panią dziennikarkę znamy doskonale, nieraz już o nas pisała. Wielokrotnie apelowaliśmy, by opuściła salę. Nagrywała nas bez naszej zgody, awanturowała się, prowokowała innych, krzyczała… – relacjonował w rozmowie z „Codzienną” Krzysztof Kasprzak, członek zarządu Fundacji Życie i Rodzina.

Wyznała, że problemem są dla niej pikiety pod szpitalem na toruńskich Bielanach. Obruszała się, że pokazywane na pikietach zdjęcia zabitych dzieci są sfałszowane.

za: https://telewizjarepublika.pl/gpc-udaremniona-prowokacja-dziennikarki-agory,87850.html

***
Być może w takich sytuacjach w grę wchodzą jakieś kompleksy. A może jeszcze gorzej...
kn

***

GW wtargnęła na kurs pro-life "Hej WirtualneMedia, odróżniacie konferencję od kursu dla wolontariuszy?"

- Na Kurs Obrony Życia i Rodziny fundacji Rodzina i Życie w Toruniu przyszła red. Natalia Waloch z "Gazety Wyborczej". Upierała się, że jest za aborcja, ale chce zostać.

Ponieważ moje dzieci widziały banery z aborcji, obiecała podać mnie do prokuratury zabrać mi prawa rodzicielskie! - relacjonował na bieżąco Członek Zarządu Fundacji Życie i Rodzina, zastępca pełnomocnika inicjatywy Zatrzymaj Aborcję Krzysztof Kasprzak

- Wszystko nagrywała na dyktafon, próbowała prowokować uczestników kursu, twierdziła, że musi posłuchać, jakim mówimy językiem. Została wyproszona przez ochronę budynku, bo sama odmawiała wyjścia. Prawda o aborcji i lgbt jest nie do zniesienia dla lewicowych dziennikarzy... - pisał Kasprzak. Sprawę relacjonowały z różnych punktów widzenia media. Natomiast redakcja WirtualnychMediów uznała za stosowne, nazwać kurs "konferencją"


    - Dziennikarka „Wysokich Obcasów” (Agora) Natalia Waloch została wyproszona z konferencji organizowanej przez Fundację „Życie i Rodzina”, której szefową jest Kaja Godek. Zdaniem organizatora - dziennikarka zachowywała się prowokacyjne. Waloch w rozmowie z nami zaprzecza tej wersji. - Poszłam tam, żeby napisać tekst. Nie wiem, jakie zagrożenia mogła nieść moja obecność - mówi - piszą WirtualneMedia w artykule pt. "Fundacja Kai Godek wyprosiła dziennikarkę Agory z konferencji. „Chciałam napisać tekst, nie stwarzałam zagrożenia”

    - Hej, WirtualneMedia, odróżniacie konferencję od kursu dla wolontariuszy? Na konferencję niech wchodzi kto chce, a kurs to wewnętrzna sprawa fundacji i to nasze święte prawo decydować, że aborcjonistów wypraszamy. Jest ktoś w redakcji na dyżurze i zmieni te kłamstwa na stronie? - pyta Krzysztof Kasprzak

za:www.tysol.pl