Krok po kroku. Troski postępu

Komisja sejmowa lekko poprawiła projekt ustawy o „przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie". Jednak  skandaliczny zakaz zadawania jakichkolwiek kar cielesnych (więc i klapsów) i cierpień psychicznych (więc i zakazów) został. Ale w przyrodzie nic nie ginie. Jeśli państwo zastąpi rodziców, klapsy zakazy zostaną zastąpione policyjną pałą i kratkami więzienia. Kasa poniżej pasa

Urzędy gmin otrzymały wydany przez stowarzyszenie aktywistów homoseksualnych Lambda
Warszawa podręcznik „Jak zorganizować wydarzenie antydyskryminacyjne". Książka ma 154 strony, niestety, zadrukowane.
„Wydanie podręcznika jest współfinansowane przez Ministerstwo Pracy i Polityki  Społecznej" - czytamy. Dowiadujemy się też, że publikację wydano w ramach projektu „Przeciwdziałaj dyskryminacji -to nie jest trudne!".
A pewnie. Jak się dostaje kasę z naszej kieszeni, to nic nie jes  trudne. Ależ my was dyskryminujemy.                    

Tylnymi drzwiami


Stowarzyszenie Lambda Warszawa, o którym mowa powyżej, „z radością informuje" na swojej stronie: nasz projekt »Queer Warsaw«   czyli wydanie HomoWarszawy w języku angielskim - zyskał przychylność miejskich urzędników i otrzymaliśmy z Biura Kultury dotację w wysokości 15.600 PLN na wsparcie tego działania!".
No proszę! Warszawiacy mają zaszczyt walczyć z „dyskryminacją" również ze swej miejskiej kieszeni. A co to za cenna pozycja? To przewodnik, w którym autorzy chcą „pokazać Warszawę »od tyłu« - podziemny świat gejowskiego seksu w dworcowych toaletach, wielką
kulturę i wybitnych homoseksualnych twórców, pierwsze radykalne działania polityczne oraz historyczną i aktualną codzienność". No właśnie. Na tym polega problem, że ci  ludzie wszystko robią od tyłu.

za: Gość Niedzielny z 28.03.2010r.(kn)