Kasta basta! Sąd uchylił decyzję wojewody ws. Marszu Niepodległości

Jak informuje PAP, Sąd Okręgowy w Warszawie uwzględnił odwołanie warszawskiego ratusza i uchylił decyzję wojewody mazowieckiego dotyczące rejestracji "Marszu Niepodległości”.

Jak wcześniej informowały media, wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł poinformował w poniedziałek o podpisaniu decyzji zezwalającej na  rejestrację zgromadzenia cyklicznego, jakim jest "Marsz Niepodległości", dodając że decyzja została wydana na okres trzech lat.

Z kolei rzeczniczka ratusza warszawskiego Monika Beuth-Lutyk powiedziała: - Informowaliśmy już wcześniej pana wojewodę, że wydarzenie to nie odbywało się cyklicznie. W ubiegłym roku nie odbyło się ostatnie z cyklicznych zgromadzeń organizowane przez Stowarzyszenie Marsz Niepodległości.

- Prezydent wydał zakaz jego organizacji, który został utrzymany postanowieniami sądów dwóch instancji (Okręgowego i Apelacyjnego). Oznacza to, że to zgromadzenie nie miało kontynuacji w ciągu ostatnich trzech lat – dodała.

Zarówno stanowisko ratusza jak i orzeczenie sądy są tym bardziej kuriozalne, ponieważ w ubiegłym roku masz co prawda nieformalnie, ale jednak miał miejsce, a ponadto przeszkoda zaistniała nie z winy organizatorów, ale z uwagi na pandemię koronawirusa.

za:www.fronda.pl

***

Bąkiewicz ws. zakazu Marszu Niepodległości: Składamy odwołanie do wyższej instancji od haniebnego wyroku

 Anarchia sądowa ciąg dalszy. Sąd uznał za zasadny wniosek @trzaskowski_ o uchylenie decyzji wojewody mazowieckiego o zarejestrowaniu naszego zgromadzenia cyklicznego. Marsz Niepodległości i tak się odbędzie. Zapraszamy 11.11 do Warszawy - Niepodległość nie na sprzedaż! - napisał na Twitterze Rober Bąkiewicz na Twitterze szef Marszu Niepodległości. Jak dodał, wydarzenie i tak się odbędzie.

Jak dalej dodaje, w trakcie odczytywania uzasadnienia wyroku sąd nie reagował na zgłaszane przez pełnomocnika Marszu uwagi, że po stronie organizatorów występowały problemy techniczne z dźwiękiem.

Jak przekazał Bąkiewicz, stowarzyszenie złoży odwołanie do wyższej instancji.

„Sędziowska kasta w najgorszym wydaniu. Decyzję wojewody mazowieckiego ws. #MarszNiepodległości uchylił sędzia Andrzej Sterkowicz. To syn Czesława Sterkowicza, który był na liście Antoniego Macierewicza w związku z wykonaniem uchwały lustracyjnej” – dodaje Bąkiewicz.

za:www.fronda.pl

***

Kolejna próba zmiany Ronda Dmowskiego na … Praw Kobiet. Czy szykują się prowokacje podczas Marszu Niepodległości?

- Sądzę, że gdyby doszło podczas Marszu Niepodległości do działań niezgodnych z prawem, byłoby to bardzo wygodne dla wnioskodawców zniesienia nazwy Ronda Romana Dmowskiego – powiedział radny Warszawy Filip Frąckowiaka z PiS.

Jak się okazuje Rada m.st. Warszawy ma się ponownie zająć sprawą możliwej zmiany nazwy Ronda im. Romana Dmowskiego na „Rondo Praw Kobiet”.

- W marcu 2021 r. do Przewodniczącej Rady m.st. Warszawy wpłynęła petycja nr 13/2021 w sprawie podjęcia przez Radę m.st. Warszawy uchwały +o zmianę nazwy Ronda Romana Dmowskiego na Rondo Praw Kobiet+. Rozpatrzenie petycji przez Radę m.st. Warszawy planowane jest podczas sesji w dniu 18 listopada br. - możemy przeczytać w odpowiedzi ratusza na interpelację złożoną przez radnego Filipa Frąckowiaka w tej sprawie.

Odnosząc się do tej petycji Frąckowiak stwierdził, że „koledzy z Prawa i Sprawiedliwości nie będą rekomendować rozpatrywania tej petycji, ponieważ nie pojawiły się żadne nowe informacje dotyczące biografii Romana Dmowskiego, które mogłyby posłużyć, jako argument do zniesienia nazwy ronda, a następnie nadania nowej”.

Ja dodał, tzw. uchwała nazewnicza Rady Warszawy mówi wprost o konieczności wystąpienia szczególnych okoliczności, które mogłyby umożliwiać dokonanie zniesienia obecnej nazwy ronda. Stąd też radny PiS przestrzega organizatorów i uczestników Marszu Niepodległości przed możliwymi prowokacjami.

Warto przy tej okazji przypomnieć, że wiele środowisk jest przeciwnych zmianie nazwy Ronda im. Romana Dmowskiego na jakąkolwiek inną. W tej sprawie dla portalu Fronda wypowiadali się już, cytowany radny PiS Filip Frąckowiak, ale też Monika Jaruzelska, radna niezrzeszona i publicystka.

za:www.fronda.pl/a/kolejna-proba-zmiany-ronda-dmowskiego-na-praw-kobiet-czy-szykuja-sie-prowokacje

***
To kobiety mają jakieś braki w...prawie?
Wszystkie?
Czy-niektóre- w specyficznych wzmożeniach?
- Rzec można -zabójczych wzmożeniach...
kn