Marsz Powstania Warszawskiego to… „hucpa neonazistów”, którzy „zjadają polskość”. Tak odleciał poseł Sienkiewicz

W spór wokół Marszu Powstania Warszawskiego włączył się były minister spraw wewnętrznych, a obecnie poseł Bartłomiej Sienkiewicz. Polityk przyszedł w sukurs Rafałowi Trzaskowskiemu przeciwko Stowarzyszeniu Roty Marszu Niepodległości, które jest organizatorem tego upamiętnienia powstania.

Sienkiewicz wystąpił w TVN24, gdzie zaatakował środowisko uczestników Marszu Powstania Warszawskiego. – Czy to ma być święto wszystkich Polaków czy to ma być hucpa polityczna neonazistów? – zapytał.

– Ja przypomnę, że Święto Niepodległości zostało zniszczone przez środowiska skrajne w Polsce (…) często o proweniencji neofaszystowskiej i to samo się odbywa teraz jeśli chodzi o święto Powstania Warszawskiego – kontynuował poseł związany z PO.

Przy tej okazji polityk przypisał organizatorom marszu specyficzny rodzaj… „apetytu”. – To jest tak naprawdę jakby po kawałku te środowiska zjadały polskość i jest absolutnie niedopuszczalne, żeby neonaziści w Warszawie 1 sierpnia, który jest największą tragedią w historii Polski świętowali na ulicach wspierani przez państwo, wspierani pieniędzmi przez państwo i wspierani przez ministra sprawiedliwości tego państwa (…). To jest skandal – przekonywał.

za:pch24.pl

***
"Sienkiewicz" to rodowe nazwisko, czy?....

k