To eugenika jest hitlerowska, panie Miller!

Skrajną ignorancją historyczną, nie po raz pierwszy zresztą, popisał się lider SLD Leszek Miller. Jego zdaniem projekt Solidarnej Polski zakazujący w Polsce zabijania niepełnosprawnych był pisany „na wzór ustawodawstwa w Niemczech hitlerowskich”. Problem z tą wypowiedzią jest taki, jak z prawdami Radia Erewań. To znaczy coś w tym jest, ale dokładnie na odwrót. Jeśli jakaś polska ustawa jest bowiem pisana na wzór prawa hitlerowskiego, to jest nią ustawa obowiązująca obecnie. To ona, dokładnie tak samo jak ustawy eutanazyjne i eugeniczne obowiązujące w III Rzeszy (ale także, w przypadku samej eugeniki w Szwecji, Norwegii czy Kanadzie) uznawały, ze niepełnosprawni, upośledzeni mają mniejsze prawo do życia, i państwo może ich zabijać. Dokładnie taką samą opinię znajdujemy w „kompromisowej” ustawie, która pozwala, gdy istnieje podejrzenie (bo nawet nie pewność) choroby genetycznej, zabić człowieka. I to jest czystej krwi hitleryzm. Uznanie zaś, że zabijać chorych nie można z ustawodawstwem hitlerowskim niewiele ma wspólnego.

W dalszej części swojej wypowiedzi lider SLD pokazał jednak nie tylko, że nie zna historii, ale także, że nie przeczytał projektu Solidarnej Polski. "Nigdy nie przypuszczałem, że w polskim Sejmie może zostać skierowany do dalszych prac projekt, który jest tak fundamentalistyczny. To jest projekt pisany na wzór ustawodawstwa w Niemczech hitlerowskich" - powiedział Miller w środę dziennikarzom w Sejmie. Jak mówił, za czasów Hitlera obowiązywała w Niemczech zasada, że „nie każda kobieta może mieć męża, ale każda kobieta może mieć dziecko”. „Najważniejsze dla III Rzeszy było rodzenie dzieci - niezależnie w jakich warunkach itd. SP wprowadzając ten projekt do Sejmu czerpie natchnienie ze spuścizny Adolfa Hitlera” - ocenił szef SLD.

Nie jest niestety zupełnie jasne, skąd lider SLD czerpie wiedzę na temat treści projektu Solidarnej Polski, ale bez ryzyka błędu można powiedzieć, że nie ma w nim nic o tym, że każda kobieta ma rodzić, ani tym bardziej, że nie musi mieć męża. Za brakiem mężów w rodzinie opowiada się, od jakiegoś czasu, raczej SLD i Miller, niż polska prawica. Jeśli zatem ktoś domaga się nazistowskim standardów w Polsce, to właśnie lewica, a nie prawica...

za:www.fronda.pl (pkn)