Absurdalne oskarżenia wobec o. dr. Tadeusza Rydzyka

Każdy mierzy wedle swojej miary. Dziś Roman Giertych, główny pomocnik Donalda Tuska i Adama Michnika, zrobi wszystko w atakowaniu dyrektora Radia Maryja po to tylko, aby szkodzić Ojciec dr Tadeusz Rydzyk, dyrektor Radia Maryja, odnosząc się do skandalicznej wypowiedzi Romana Giertycha, zaapelował o pracę nad tym, by wszyscy żyli w prawdzie, zgodzie i miłości.

Roman Giertych w bezpardonowy sposób zaatakował założyciela Radia Maryja. Giertych zasugerował, że w okresie, gdy u władzy był Jarosław Kaczyński, PiS przekupiło o. dr. Tadeusza Rydzyka wielomilionowymi kontraktami rządowymi na inwestycje geotermalne. W zamian ojciec dyrektor – jak powiedział Giertych – rzekomo miał nie domagać się od PiS zaostrzenia ustawy aborcyjnej.

Były wicepremier wysłał list do o. Tadeusza Rydzyka, o. Janusza Soka, przełożonego Prowincji Warszawskiej Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela, a także do księży biskupów.

- To jest tak absurdalne, że aż chore. Módlmy się i pracujmy nad tym, żebyśmy wszyscy żyli w Polsce w prawdzie, zgodzie i miłości –powiedział o. Tadeusz Rydzyk, dyrektor Radia Maryja.

Poseł Beata Kempa, wiceprezes SP, była wiceminister sprawiedliwości w rządzie Jarosława Kaczyńskiego, stwierdziła, że jest to wielki atak na Kościół katolicki, którego częścią są Radio Maryja i Telewizja Trwam. Dodała, że Radio Maryja prowadzi wielką promocję życia, stąd te słowa budzą horrendalne oburzenie.

- To po prostu obrzydliwe. Stawiam znak równości pomiędzy tym a atakami Palikota i jego współtowarzyszy na Kościół katolicki, na księży, na biskupów. Wykorzystywanie do tego innych mediów i pisanie jakichś listów do hierarchów jest pewnie obliczone na bardzo tani efekt. Że pobudzi się bardzo antyklerykalny elektorat i że wreszcie ktoś może podliże się tym, którzy decydują o tym, kto ma być na listach wyborczych – powiedziała Kempa na antenie Radia Maryja.

Każdy mierzy wedle swojej miary. Dziś Roman Giertych, główny pomocnik Donalda Tuska i Adama Michnika, zrobi wszystko w atakowaniu dyrektora Radia Maryja po to tylko, aby szkodzić – stwierdził również na antenie radia poseł Joachim Brudziński, szef komitetu wykonawczego PiS.

- Nie ma się co przejmować tym ujadaniem, jazgotem zarówno liberałów, jak i ich kabotyńskich pomocników. Chciałoby się powiedzieć: „Dłużej klasztora jak przeora”. Bądźmy optymistami. Tylko jeden warunek. Musimy być zorganizowani, zdyscyplinowani, również w dniu wyborów. Prędzej czy później odsuniemy od władzy tych nieudaczników – powiedział Joachim Brudziński.

MM

(NDz), Tytuł pochodzi od Wirtualnej Polonii

za:http://wirtualnapolonia.com (kn)

***

Miałeś chłopie złoty róg. A co się ostało?...
kn