"Uzgodnienie płci" wraca do Sejmu



W porządku obrad Sejmu ponownie znalazł się poselski projekt ustawy o uzgodnieniu płci. Inicjatywa tworzy odrębną procedurę sądową umożliwiającą uznanie "tożsamości płciowej" jako podstawy określenia płci osób, u których występuje niezgodność między ową "tożsamością płciową" a płcią metrykalną. Projekt ma prezentować poseł Anna Grodzka z Twojego Ruchu.

W lipcu projekt był już wpisany do porządku obrad Sejmu, jednak  decyzją marszałek Ewy Kopacz, po zasięgnięciu opinii Konwentu Seniorów, został z niego usunięty.

Już pobieżna lektura projektu ukazuje jego ideologiczne cele. Cała filozofia projektu jest bowiem oparta na kluczowym dla ideologii gender definiowaniu płci, która staje się kwestią uznaniową i podlegającą uzgodnieniu. To bowiem, czy rodzimy się kobietą czy mężczyzną, nie ma dla promotorów genderowego obłędu znaczenia. Istotne jest zaś to, jak my sami postrzegamy naszą płeć.

Poselski projekt ma wprowadzić w życie procedurę „uzgodnienia płci”. Celowo nie używane jest określenie „zmiana płci” bowiem w myśl proponowanych regulacji uzgodnienie „nie wymaga, aby wnioskodawca był uprzednio poddany jakiejkolwiek interwencji medycznej, zwłaszcza terapii hormonalnej lub zabiegom chirurgicznym, zmierzającym do korekty zewnętrznych lub wewnętrznych cech płciowych, a także wprowadzenia zmian w budowie i funkcjach organizmu związanych z płcią”. Zatem mężczyzna posiadający wszelkie cechy zewnętrzne stanowiące o jego płci, według genderowego projektu, uzyskałby prawo do „uzgodnienia” swojej tożsamości zgodnie ze swoim postrzeganiem własnej seksualności.

Prof. Krystyna Pawłowicz w rozmowie z PCh24.pl powiedziała m. in.: „Projekt Ruchu Palikota o tzw. uzgodnieniu płci jest typowym objawem próby wprowadzenia w Polsce rewolucji genderowej, skrajnej i agresywnej, wymierzonej w naturalny porządek rzeczy i ustalenia nauk medycznych".

O poważnych wątpliwościach co do treści druku sejmowego zawierającego ten projekt, które uniemożliwiały jego rozpatrywanie, informowało także Centrum Prawne Ordo Iuris


za:www.pch24.pl/-uzgodnienie-plci--wraca-do-sejmu,19564,i.html#ixzz2mRkKlS2t