O czym dzisiejsi salonowi putinożercy woleliby nie pamiętać?

DONALD TUSK

Donald Tusk przy okazji spotkania z Władimirem Putinem:

„…Polsce i Rosji sprzykrzyła się atmosfera chłodu…”

„…Tak rozmawiają ludzie i narody, które są pewne swoich racji, pewne swoich wartości, otwarte na punkt widzenia i system wartości partnera…”

„…I Polacy, i Rosjanie w swojej historii nauczyli się jednego – że największym skarbem jest energia człowieka, wolność, pomysłowość, innowacyjność i gotowość do współpracy z partnerem…”

Donald Tusk po wizycie w Moskwie:

„…Równie dobrze można by powiedzieć o Władimirze Putinie „nasz człowiek w Moskwie (…) Bardzo się cieszę, że Rosjanie bez chwili zastanowienia podjęli gotowość do poważnej rozmowy. I uznaliśmy, że jedna prawda musi już obowiązywać w stosunkach polsko-rosyjskich, jeśli pojawiają się problemy. Ba, im więcej jest problemów, tym bardziej trzeba tłumaczyć, że nie może być polityki między naszymi państwami, narodami, że jak jest nieporozumienie to się odwracamy plecami, bo z tego będą tylko kłopoty…”

Donald Tusk przed demonstracją rosyjskich kibiców na ulicach Warszawy:

„…12 czerwca to jest ogłoszenie suwerenności tej nowej Rosji, które ostatecznie pogrzebało Związek Radziecki. Tak naprawdę nie widzę jakiegoś powodu, żeby na tę datę się gniewać i jestem pewny, że Warszawa wytrzyma przemarsz niejednej grupy kibiców, nie tylko rosyjskich. Ich także powinniśmy przywitać jak najserdeczniej…”

Donald Tusk podczas wspólnej konferencji prasowej z Władimirem Putinem:

„…Nikt w Polsce nie zamierza zapominać, jak wiele krwi zostawili tu radzieccy żołnierze, gdy wyzwalali Polskę…”

Donald Tusk po rozmowach z Władimirem Putinem:

„…deklaracje przywódców rosyjskich o gotowości poprawiania stosunków polsko-rosyjskich nie są puste…”BRONISŁAW KOMOROWSKI

Bronisław Komorowski przed wizytą Dmitrija Miedwiediewa:

„…Z Rosją chcemy współpracować. Ameryki nie będziemy prosić o zniesienie wiz…”

Bronisław Komorowski na konferencji prasowej z Dmitrijem Miedwiediewem:

„…Niedobra posucha w stosunkach polsko-rosyjskich dobiegła końca…”

„… Jestem przekonany, że rozpoczynamy nie tylko nowy rozdział w relacjach polsko-rosyjskich, ale także dobry rozdział…”

„…To na pewno będzie długa droga, ale tą drogą będziemy szli coraz szybciej i z coraz jaśniej precyzowanymi celami…”

Bronisław Komorowski o zaproszeniu generała Jaruzelskiego do Moskwy na uroczystości 9 maja 2010:

„…Taka jest polska historia, że Wojciech Jaruzelski szedł od Lenino do Berlina. (…) Oczywistą rzeczą jest to, że jeżeli są zaproszeni polscy kombatanci przez stronę rosyjską, a jeżeli jednym z nich jest były prezydent, no to się go w sposób szczególny szanuje i nie robi się z tego sprawy publicznej. Ja uważam, że w interesie nas wszystkich leży to, aby nie rozdrapywać tego problemu…”

Bronisław Komorowski gratulując Putinowi zwycięstwa:

„…Polska i Rosja w ostatnich latach potrafiły nawiązać dialog, który służy rozwiązywaniu spraw trudnych i budowaniu współpracy…”

Bronisław Komorowski dla TVN24:

„…Władimir Putin wydawał się być zimnym i skalkulowanym człowiekiem. Z opowieści premiera Donalda Tuska wynika jednak, że przeżywanie przez niego tego dramatu pokazało nam zupełnie inny obraz tego człowieka…”RADOSŁAW SIKORSKI

Radosław Sikorski dla Gazety Wyborczej:

„…Rosja jest potrzebna do rozwiązywania problemów europejskich i globalnych. Dlatego, gdyby spełniła warunki, mogłaby być w NATO…”

Radosław Sikorski komentując artykuł Władimira Putina:

„…Gotowość szefa rządu rosyjskiego, by wczuć się w historyczną wrażliwość Polaków  oraz uczynić z Katynia „symbol wspólnego żalu i wspólnego przebaczenia”  sygnalizuje – w naszym rozumieniu – gotowość strony rosyjskiej do wypracowania  satysfakcjonującego obie strony rozwiązania zgodnie z sugestiami wysuniętymi  przez Przewodniczących Polsko-rosyjskiej Grupy ds. Trudnych…”

„…Zgadzamy się także z tezą Premiera Rosji, że „przed Rosją i Polską otwierają się  obiecujące perspektywy partnerskiej pracy, budowania stosunków godnych dwu  wielkich narodów europejskich…”

„…Jesteśmy przeświadczeni, że polsko-rosyjskie partnerstwo i współpraca to istotny  wkład do „budowy Wielkiej Europy”, czerpiący przede wszystkim z procesu  integracji europejskiej, ale również z formowania partnerstwa strategicznego  pomiędzy Unią Europejską a Federacją Rosyjską…”

„…Przejawem „twórczej logiki” na obecnym etapie kształtowania stosunków  dwustronnych jest też język artykułu rosyjskiego Premiera. Jest to sposób  narracji i argumentowania, jakim partner winien zwracać się do partnera. Takim  językiem chcemy z Rosją rozmawiać, dzięki temu języku znajdować kompromisy,  poprzez ten język poszerzać pole zrozumienia wzajemnego i współdziałania…”

Radosław Sikorski o Antonim Macierewiczu:

„…Dzisiaj Antoni Macierewicz szczuje Polaków na Rosję i obydwa nasze kraje na siebie nawzajem…”

Radosław Sikorski o sporze z Rosją na temat kwalifikacji prawnej zbrodni katyńskiej:

„…Koncepcja polityki zagranicznej PiS: narzucić Rosji kwalifikację zbrodni katyńskiej przy pomocy wiertarki. Nie wróżę sukcesu…”

Radosław Sikorski o opóźnieniu gratulacji Lecha Kaczyńskiego z okazji wyboru Dmitrija Miedwiediewa na prezydenta:

„…Pan prezydent Lech Kaczyński nie jest człowiekiem, który nadmiernie szafuje gratulacjami z okazji zwycięstwa w wyborach, więc Rosja nie powinna się czuć dyskryminowana…”

Radosław Sikorski o „rusofobii” prawicy:

„…problemem części polskiej prawicy jest to, że „antyrosyjskość” stała się dla niej definicją patriotyzmu. Minister podkreślił, że z Rosją mamy „rachunki krzywd”, ale również „pozytywne aspekty relacji”. „Prawo i Sprawiedliwość, mam wrażenie, przestaje myśleć, gdy przychodzi do relacji z Rosją…”STANISŁAW CIOSEK (były ambasador Polski w Rosji, albo odwrotnie, dokładnie nie wiadomo)

Stanisław Ciosek dla gazeta.pl:

„…Emocje między Polakami a Rosjanami są często demonizowane. Rzecz polega na tym, że nie ma problemu stosunku Rosjan do Polaków. Oni widzą nas jako jeden z wielu narodów, które mieszkają z nimi po sąsiedzku…”

„…W Polsce częste jest neurasteniczne postrzeganie Rosjan…”

Stanisław Ciosek w wywiadzie dla Newsweeka:

„…Nasze stosunki z Rosją naprawdę się normalizują a nieporozumienia wynikają ze złej optyki…”

W odpowiedzi na pytanie o embargo na warzywa: „…Nie mieszajmy tu wielkiej polityki. To w moim przekonaniu decyzja lekarza weterynarii, może jakiegoś kierownika sektora polskiego gdzieś w MSZ. Miedwiediew czy Putin nie mają czasu na rozgrywanie tak drobnych spraw. Oni prowadzą globalną politykę wobec całego świata. Buraczki i pomidory to nie ich półka…”

„…Chyba żaden z rosyjskich generałów nie wierzy, że NATO chce na Rosję napadać…”

„…Jestem pewien, że Rosjanom nawet do głowy nie przychodzi, by ten poziom cywilizacyjny wyrównywać poprzez grabież innych terytoriów. Do znudzenia powtarzam – nie bójmy się Rosji i nie miejmy kompleksów. Przecież mamy trwałe gwarancje bezpieczeństwa w Europie…”

„…Młodzi Rosjanie żyją tym samym co młodzi Polacy. Poza tym pieniądz nie zna granic. Oni mają pieniądze ulokowane na całym świecie, mają swoją giełdę, są więc wrośnięci w struktury tego świata. Nikt nie ma powodu, żeby na siebie napadać i siłą zabierać komukolwiek bogactwa…”ADAM MICHNIK

Adam Michnik w odpowiedzi na uczestnictwo w spotkaniach min. z Władimirem Putinem organizowanych przez spin-doktorów Kremla, w ramach tzw. „Klubu Wałdajskiego”:

„…Biorąc w tym udział, legitymizujesz antydemokratyczny reżim dzisiejszej Rosji – mówili mi moi rosyjscy przyjaciele. Usłyszałem, że będę legitymizował reżim Putina, jak Lion Feuchtwanger w książce „Moskwa 1937 r.” usprawiedliwiał procesy stalinowskie. Odpowiedziałem, że nie chcę legitymizować żadnego reżimu. Uważam ponadto, że nie można porównywać Moskwy 1937 r. z dzisiejszą. I że zawsze lepiej rozmawiać, niż nie rozmawiać…”

„…Mimo przestróg zdecydowałem się pojechać na wrześniowe spotkanie Klubu Wałdajskiego i Forum w Jarosławiu. W obu uczestniczyli rosyjscy i zagraniczni eksperci od Rosji, dziennikarze i politycy oraz przedstawiciele najwyższych władz Rosji, w ramach tego pierwszego premier Władimir Putin, a drugiego – prezydent Dmitrij Miedwiediew…”

Adam Michnik w wywiadzie udzielonym Rossijskoj Gazietie:

„…Myślę, że są dwa problemy. Pierwszy – czego chce wasz i nasz rząd. I drugi – czego chcą nasze społeczeństwa. Jestem przekonany, iż absolutna większość w polskim rządzie to pragmatycy. Nie ma rusofobów ani szowinistów. Oni myślą poprawnie, bez złudzeń…”

„…Co do przyszłości, jestem ostrożnym optymistą. Na Kremlu nie ma pomysłu, żeby rozpalać konflikt z Polską…”

Adam Michnik w wywiadzie dla Komsomolskiej Prawdy:

„…U nas nikt na poważnie nie wierzy, że katastrofa w Smoleńsku jest rezultatem zmowy waszego premiera z naszym po to, by zabić prezydenta Kaczyńskiego. Oczywiście, część naszego społeczeństwa choruje na rusofobię i ksenofobię. Wolność jest przecież dla wszystkich – dla mądrych, głupich i dla swołoczy…”

„…Pytają: czemu Tusk pozwolił Putinowi siebie objąć? A co powinien zrobić? Strzelać do niego, wyzwać na pojedynek? U was też są ludzie, którzy nawet napisali do Polaków list: nie wierzcie Putinowi! Znam wszystkie szczegóły tej katastrofy. Nie ma ani jednego dowodu, że maczała w niej ręce FSB. To manipulacja strachem i kompleksem przeszłości. Kompleks ofiary właściwy jest dla krajów, w których przez wiele lat nie było wolności…”

„…Rosja jest europejskim państwem kochającym wolność…”

„…Nie mówcie mi, że Rosja to Azja. Jesteście Europejczykami…”TOMASZ LIS

Tomasz Lis dla Natemat.pl:

„…Polska rządzona przez rusofobów byłaby przedstawiana w Rosji jako czynnik destabilizacji…”

Tomasz Lis po wizycie Dmitrija Miedwiediewa:

„…chyba pierwszy raz w historii mamy jednocześnie dobre relacje z Niemcami, z Rosją i z Ameryką. Jakiż to kontrast z tak niedawną epoką, kiedy – jak pisze „The Economist” – „za Kaczyńskich Polska była pośmiewiskiem”…”

„…Nawiasem mówiąc, poprawa stosunków z Rosją musi być dramatem Jarosława Kaczyńskiego – czym tu straszyć ludzi, jak mobilizować elektorat?…”

„…Przy okazji powinniśmy jednak pamiętać, że po rosyjskiej stronie mamy potencjalnych prawdziwych partnerów, którzy dostrzegają w nas i szansę, i przykład na to, jak pokonać drogę z Azjaropy do Europy…”

„…Wiele wskazuje na to, że coraz więcej jest w Moskwie ludzi zdających sobie sprawę z tego, że największymi zagrożeniami dla Rosji nie są NATO, tarcza rakietowa i Polska, ale Chiny, islam, a przede wszystkim niewydolność własnego państwa i wszechwładna biurokracja. A skoro tak, to dla rozwiązania tych problemów Moskwa musi zbliżyć się do NATO i UE, a co za tym idzie, do Polski….”MONIKA OLEJNIK:

Monika Olejnik dla Wprost:

„…Rozumiem, że Lech Kaczyński był antyrosyjski, ale Lech Kaczyński miał bardzo złe notowania i prawdopodobnie by nie wygrał wyborów prezydenckich, więc po co mieliby go zabijać? Nie był taką siłą, która rządzi światem. Więc jeśli nie ma teraz zamachów na przywódców, którzy rzeczywiście czynią dużo zła przeciwnikom, to dlaczego ktoś miałby zrobić zamach na Lecha Kaczyńskiego i kto? Miedwiediew, Putin? Bzdura…”

Monika Olejnik w Gazecie Wyborczej:

„…gdyby rządził PiS, armia polska pod wodzą Antoniego Macierewicza ruszyłaby na Moskwę…”Zebrał: Cezary Krysztopa. Niektóre z tekstów pod linkami są cytatami tekstów oryginalnych ponieważ oryginały wyparowały z sieci.

Koszulki z rysunkami autora znajdziecie na http://cezarykrysztopa.cupsell.pl/

za: http://blogpublika.com/2014/03/10/krysztopa-o-czym-dzisiejsi-salonowi-putinozercy-woleliby-nie-pamietac/