Witold Gadowski - List do profesor Anny Raźny

Czy nie widzisz zła, przemocy i kłamstwa, które stoją za fasadą putinowskiego „woskriesienija”?
Aleksander Dugin, który stoi dziś za plecami Putina, jest tylko nowym Rasputinem
Aniu, z racji naszej długoletniej znajomości pozwalam sobie tak się do Ciebie zwrócić.
Z wielkim smutkiem przeczytałem Twój list do Władimira Władymirowicza Putina. Podpisałaś go,wraz z Zygmuntem Wrzodakiem (reszta sygnatariuszy tego listu jest dla mnie anonimowa). W liście tym wzywasz Putina aby bronił Słowian i Chrześcijan przed unioeuropejskim zepsuciem.

Znam Cię i wiem, że jesteś patriotką, ale nie wiem czy zdajesz sobie sprawę z tego, że wasz „List” cytowany jest na czołówkach putinowskich mediów?

Co Wy wyprawiacie? Toż, to jest list polskich „tituszek”, ludzi, którzy postanowili w ręce Putina zawierzyć nasz polski los. Wiem, że jesteś wytrawną znaczynią Wschodu. Twój przyjaciel profesor Lucjan Suchanek jest w komitecie honorowym PiS, a Ty odrzucasz wszystko co polskie i piszesz list w formie podobny jak list kozaków do cara.

Ty, wieloletnia przyjaciółka nas (ja jestem tu najmniej ważny, ale przecież także Antoniego Macierewicza) zawierzasz nas „opiece Trzeciego Rzymu pod egidą Władimira Putina”?
Po Smoleńsku, po Krymie, po Doniecku? Ty, wytrawna znawczyni Rosji, piszesz taki list?
Czy Ty zdajesz sobie sprawę z tego kto jest dziś ideologiem Putina? Czy wiesz co głosi Aleksander Dugin?

On uznaje konieczność powstania Euroazjatyckiego imperium, „Trzeciego Rzymu” pod egidą batiuszki Putina. Wśród jego sztandarowych haseł jest oczywiście jedność wszystkich Słowian, ale jednocześnie ten sam Dugin głosi konieczność zniszczenia katolicyzmu - jako przeszkody przed „braterskim” zjednoczeniem Niemców i Rosji. To obłąkańcza wizja konfliktu z „Imperium Atlantyckim” pod wodzą Stanów Zjednoczonych, w skład którego Dugin zalicza także i Polskę - „bękarta traktatu wersalskiego”!
Czy Ty nie znasz pism Dugina mówiących o „odwiecznym braterstwie Niemiec i Rosji”, w którym Polska jest jedynie przeszkodą?

Ten Rasputin dzisiejszej Moskwy daje paliwo ideologiczne kagiebowskim matrioszkom, takim jak Putin, daje im ideologiczne paliwo do eskpansji, do wojny!
Ty, wytrawna sowietolożka, tego nie wiesz?, poniechałaś kompletnie ostrzeżenia naszego wspólnego guru Alaina Besancona?
Czy ideologiczna ślepota wiedzie cię dziś w objęcia kagiebowskiego drania Putina?
Czy Ty nie widzisz perfidnej gry rosyjskich służb usiłujących dziś wskrzesić fałszywą ideologię panslawizmu?

Nie ma dziś żadnego „Trzeciego Rzymu”!
Putin zastawił świetną pułapkę na takich jak Ty. On jawi się dziś obrońcą chrześcijaństwa i tradycji przed genderowską ofensywą Unii Europejskiej. To są przecież pozory. Kagiebowiec na tronie odnowienia chrześcijaństwa?! Brednia i perfidna gra!
Już raz nasi hierarchowie wdali się w mętną grą z „patriarchą Moskwy”, agentem KGB Cyrylem, i Ty w to uwierzyłaś?

Czy nie widzisz zła, przemocy i kłamstwa, które stoją za fasadą putinowskiego „woskriesienija”?
Aleksander Dugin, który stoi dziś za plecami Putina, jest tylko nowym Rasputinem – ideologiem, który daje paliwo rosyjskiemu imperializmowi, a Ty – ślepo brniesz w tą pułapkę.
Popełniłaś błąd i teraz proszę Cię, abyś się z niego wycofała.
Polski katolicyzm, patriotyzm nie może być aż tak ślepy. Zawróć Aniu z tej drogi póki jeszcze nie stała się ona drogą hańby.